Pôrodnica Bánovce nad Bebravou

7 skúseností

Nemocnica BánovcePôrodnica Bánovce nad Bebravou je súčasťou súkromnej nemocnice Bánovce.

Nemocnica je v centre, takmer na námestí. Mnohé autobusy nestoja pred nemocnicou, ale na hlavnej stanici. Zo stanice je to do nemocnice hore kopcom. Nie je to ďaleko, ale pre tehotnu to môže byť náročné. Zo stanice je možnosť zobrať taxík.

Kontakt

Nemocnica Bánovce
3. súkromná nemocnica, s.r.o.
Hviezdoslavova 23/3
957 01 Bánovce nad Bebravou

Spojovateľka: 038 / 762 41 11

Predpôrodná príprava

Oddelenie zabezpečuje psychofyzickú prípravu tehotnej a prípravu otca na účasť pri pôrode

Tehotenské poradne

Je možnosť chodiť na tehotenské poradne aj priamo do pôrodnice. Je však možné prísť aj rovno na príjem k pôrodu.

Prehliadka pôrodnice

Prehliadnuť si pôrodnicu a oddelenie šestonedelia je možné aj pre pôrodom.

Sprevádzajúca osoba

Pri účasti otca18 alebo blízkej osoby pri pôrode sa platí poplatok vo výške 10 Eur. Je lepšie, ak si sprevádzajúca osoba donesie k pôrodu aj vlastné prezúvky (pôrodnica má aj nejaké vlastné).

Epidurálna analgézia

Za pôrod v epidurálnej anestézii je poplatok vo výške 100 Eur. Platí sa až po pôrode.

Výber lekára k pôrodu

Za výber pôrodníka je poplatok vo výške 230 Eur.

Nadštandardná izba

Poplatok za pobyt v nadštandardnej izbe je 15, 00 Eur/deň + noc (24 h.). Poplatok za pobyt rodinného príslušníka v nadštandardnej izbe s možnosťou zakúpenia stravy je 16, 60Eur deň + noc (24 h.).

Čo si vziať do pôrodnice v Bánovciach nad Bebravou

Potrebné doklady a dokumenty

 • občiansky preukaz
 • tehotenská knižka
 • kartičku poistenca
 • sobášny list (stačí kópia, len pre zosobášených)
 • zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasným vyjadrením rodičov (ak nie je žena vydatá a muž uznáva otcovstvo, vybavuje sa pred pôrodom na matrike v mieste bydliska)

Pre mamičku

 • nočná košeľa na pôrod (krátky alebo voľnejší rukáv, stačí aj dlhšie tričko)
 • nočná košela na dojčenie (po pôrode, zapínanie vpredu)
 • župan
 • papuče a šľapky do sprchy
 • 1 balík nočných vložiek
 • 3-4 balíkov klasických vložiek (radšej hrubšie)
 • 2 uteráky
 • toaletný papier
 • toaletné potreby (zubná pasta a kefka, šampón, hrebeň, sprchový gél,...)
 • odsávačka na mlieko (požičajú aj v pôrodnici)
 • podprsenka na dojčenie, vložky do podprsenky
 • mastička na bradavky
 • jednorázové nepremokavé podložky do postele
 • voľnejšie nohavičky (v lekárni sa daju zakúpiť nohavičky po pôrode)

Pre bábätko do nemocnice

 • jednorázové plienky (najmenšia veľkosť)
 • vlhčené utierky
 • kefa na vlásky
 • telové mlieko
 • vatové tyčinky - rovné (do nošteka a uší)
 • ponožky
 • vlastné oblečenie (nie je nutné, pôrodnica poskytne košieľky a zavinovačky) Ak by malo dieťatko alergiu na nemocničné oblečenie, treba doniesť porcovaný repík.
 • dudlík (podľa vlastného uváženie)

Pre dieťatko na cestu domov

 • oblečenie podľa ročného obdobia
 • čiapočka
 • plienky
 • v zime: fusak / deka / zavinovačka
 • autosedačka

Návštevné hodiny

Návštevy sú povolené v návštevnej miestnosti.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Bánovce nad Bebravou na modrykonik.sk:

Použité zdroje

 1. https://web.archive.org/web/20120315000733/http://www.nemocnicabn.sk:80/oddelenia/gynekologicke-o...
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Bánovce nad Bebravou

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Bánovce nad Bebravou?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
tapta79
17. júl 2018

Nikdy viac

Dobre, že ju zatvoril. Každému z personálu prajem len toľko, čo nám ponúkli a ako sa správali. Každému nech sa všetko vráti aspoň 100 násobne. ☹
7 poďakovaní
nataliaseidlova
6. nov 2017

Veľká spokojnosť

Bola som v 36 týždni tehotenstva s trombózou, vysokým tlakom a hraničnými prietokmi hospitalizovaná v Bánovciach na odporučenie mojej gynekoligičky, ktorú mám v Pezinku. Prvý deň sa nič nedialo, tlak sa mi upravil, pichala som si naďalej fraxiparine a kontrolné sono bol môj program dňa. Na druhý deň však prietoky úplne zlé a tak 36+2 mi spravili akútnu sekciu. Okolo 17. hodiny som povypisovala papiere, nacievkovali ma a šup na sálu. 18:13 bola malá na svete. Celý čas mi vraveli, že bude spinal, no keďže som mala veľmi riedku krv z Fraxiparinu, tak ma uspali celkovo. To som zistila, až keď som sa prebrala. Dieťa mi previezli do TN. Na tretí deň ma prepustili z nemocnice. Sestrička mi zabezpečila odsávačku mlieka, vysvetlila, poradila. Veľmi milí personál.
1 poďakovanie
isabella22
13. máj 2017

Negatívna...

Bohužiaľ, moja skúsenosť s touto pôrodnicou je veľmi negatívna. Išla som tam rodiť, nakoľko som čítala perfektné recenzie od mamičiek, že sa cítili ako v hoteli. Mala som tam aj svojho lekára, tak som nevymýšľala a rodila som v Bánovciach. Jedine on celyý môj pobyt zachránil! Poviem, nikdy v živote! Keby nemám pri sebe muža, mám minimálne rozbitú hlavu, vykrvácam v sprche. Starostlivosť nula bodov. Nič vám neukážu. Ako prvorodička som tam strávila najhoršie dni v živote, s neustálym pľacom. Neukázali ako malého prikladať, prebaliť. Na všetko sa doprosovať. Skončili sme na umelom mlieku. Do správy prepúšťacej napišali plne dojčený. Nadštandartná izba tiež otras. Veľmi zle situovaná, pri hlavných dverách, kde vám za deň prejde milión ľudí a treskne dverami. Návštevy, všetko počuť. Malý bol stále hore. Až raz mi bude ešte dopriate mat bábo, tak pôrod v tejto nemocnici dúfam nezažijem.
5 poďakovaní
vanessa2017
10. apr 2017

Nadštandartná izba v Bánovskej pôrodnici

Musím sa podeliť o skúsenosť so zajednaním nadštandartnej izby. Mesiace pred pôrodom som volal na izbu nadštandartnú, aby o nas vedeli, kedže sme nevedeli termín pôrodu, tak sme zavolali, aby sme boli v nejakom poradovníku. Istota je istota.
Lenže z istoty sa stalo :
Že pani ma odchádzať a do zajtra vám izbu podržíme a prišli sme, no izba bola z neznámych dôvodov obsadená. Proste totálna slubotechna.

Teraz si zoberte to, že idem s manželom natešená, že bude pri vás ako opora úplne pri všetkom atď. Teraz prídete a proste izba je obsadená. Doktor nám ešte odporúčal, zajednajte si izbu. Tak aj keď si ju objednáte, mamičky zabudnite, že bude voľná, lebo tam hned šupnú ďalšieho. Niekoho iného a vy bez upovedomia prídete, len aby ste odrodili v Bánovciach a nie niekde inde.

Ale meno má pôrodnica v tomto strašné. Dúfam,že primár si tam porobí poriadky so sestričkámi. Strašné!!!A ešte raz strašné! HANBA a SLUBOTECHNA. Hlavne, že sme asi 100x volali predtým a nasľubovali hory doly. Keď zistím meno sestričky, uverejním aj tú slubotechnu.

Pohľad manžela:
Keď išla manželka rodiť, tak som "triskoval" do Bánoviec, čo som mal hodinu cesty autom. Keď som prišiel a zazvonil, že som manžel a manželka rodí, že je na čakačke, odpoveď milej sestry bola: "Aj vy si počkajte". Sestra prišla za mnou za trištvrte hodinu. Manželka otvorená na 7-8 cm. Chcel som byť pri nej skôr a byť väčšou oporou.

Pani doktorka pri pôrode bola super, ale tá sestra, neochotná. Nič. Proste neľudské správanie voči rodičke aj manželovi.
4 poďakovania
janetka2345
14. feb 2017

Nikdy viac

Nikdy by som už nešla rodiť do bánovskej pôrodnice. Nehovoriac, že starostlivosť je nulová a najviac som zarazená novorodeneckým oddelením, respektíve sestričkami, ktoré nemajú sestričke záujem ukázať starostlivosť o novorodenca. Na druhý deň, zvlášť po cisárskom reze, nechajú dieťa samé s matkou cez noc aj pri veľkých bolestiach, ktoré žena má. Skrátka nezáujem. Moja prvá a posledná skúsenosť. Ďakujem.
11 poďakovaní
bambulalala
22. sep 2016

Aj štvrté dieťatko porodím v Bánovciach

Zdravím všetky maminky, ktoré premýšľajú, kde porodia svoj poklad. Ak premýšľate nad pôrodnicou Bánovce, ja ju môžem len odporučiť.

Pri každom tehotenstve som si to aj odležala, kvôli rôznym problémom, na gynekologickom oddelení. Niekedy pár dní, inokedy dlhšie. Následne som tu porodila všetky tri dcérky. Vždy som bola spokojná. Je to menšie, rodinnejšie oddelenie. Lekári sú milí a ústretoví. Sestričky tak isto. Veľmi sa snažia, aby sa mamička aj dieťatko cítili dobre. Veľmi príjemne ma prekvapilo, že ma napríklad prišli aj v noci skontrolovať, keď malinká plakala, či som hore, či malinká papá, alebo či som užila lieky, či mi netreba niečo od bolesti.

Aj keď videli niektorú maminku veľmi vyčerpanú, uplakanú, zaujímali sa, ako jej pomôcť, venovali sa jej, aj dieťatko. Keďže som prvé dve dcérky pre nedostatok mlieka nedojčila, poprosila som personál o pomoc, aby som tretiu mohla dojčiť a musím povedať, že sa snažili mi pomôcť, poradiť, zaujímali sa a aj vďaka nim sa mi mliečko pekne spustilo a dojčila som 14 mesiacov.

Pobyt bol pre mňa vždy príjemný, všade bolo čisto, vybavenie izieb bolo veľmi dobré, aj strava bola chutná a porcie dostačujúce.

Aj keď bol každý pôrod iný, s iným lekárom a za iných okolností, na všetky tri pôrody mám nádherné spomienky. Snáď mi zdravotný stav dovolí porodiť tu aj ďalšie, ktoré by malo prísť na svet v januári.
2 poďakovania
booklover
20. sep 2016

Pôrod v Bánovciach nad Bebravou

Moja skúsenosť so starostlivosťou na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v Bánovciach nad Bebravou je pozitívna.

Lekári a personál sa zaujímali o pôrodný plán a snažili sa vyhovieť mojim požiadavkám. Poradne v poslednom mesiaci som absolvovala v Bánovciach, k vyšetreniam pristupovali zodpovedne a zrozumiteľne mi všetko vysvetlili. Vyhovuje mi, že je oddelenie menšie a je tak možný individuálny prístup.

Pôrod prebehol pokojne a bez problémov, pôrodná asistentka aj pani doktorka nám objasnili všetky postupy a mohli sme sa k nim vyjadriť. Manžel bol po celý čas so mnou. V prípravnej miestnosti som mala k dispozícii posteľ, stoličku, sprchu, wc, umývadlo, rebriny aj loptu. Nachádzal sa tam aj monitor. Tesne na pôrod som prešla na sálu, kde bolo už kreslo nastavené do sedu. Rešpektovali moje želanie a neuskutočnili nástrih, hneď po pôrode som sa tak mohla bez problémov venovať dieťaťu.

Na novorodeneckom oddelení sa mi vo všetkom snažili poradiť a oproti iným nemocniciam musím vyzdvihnúť, že pri liečbe novorodeneckej žltačky v Bánovciach neoddeľujú dieťa od matky. Nachádza sa tu izba, kde je matka sama s dieťaťom a môže ho sama ukladať pod lampu.

Som vďačná personálu gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia za ich službu a ochotu ku komunikácii.
1 poďakovanie