Pôrodnica Banská Štiavnica

8 skúseností

Pôrodnica Banská Štiavnica sa ako jedna z prvých pôrodníc na Slovenku zapojila do globálneho programu Hnutia za nemocnice priateľské deťom (BFHI) koordinované UNICEF-om a WHO. Po dosiahnutí desiatich bodov starostlivosti o matku a dieťa pôrodnica získala titul Baby Friendly Hospital.

Kontakt

Nemocnice a polikliniky, n.o.
Chodba pôrodnice
prevádzka Banská Štiavnica
Bratská 17
969 01 Banská Štiavnica

primár: 045/694 23 33
pôrodná sála:045/694 23 44
sestričky pooperačná: 045/694 23 37
chodba pacientky: 045/694 23 38

Predpôrodná príprava

  • Kedykoľvek navštívite pôrodnicu v Banskej Štiavnici, bude vám ukázaná pôrodná sála, apartmán pre partnera alebo priestory na cvičenie.
  • Kurzy predpôrodnej prípravy - objednávky na kurz na telefónnom čísle 045/ 6942 337, email: info@porodnicabstiavnica.sk
  • Tehotenské cvičenie - informácie na telefónnom čísle 045/ 6942 337 alebo cez email: info@porodnicabstiavnica.sk

Sprevádzajúca osoba

Rodičku môže počas pôrodu sprevádzať partner alebo iná blízka osoba pri pôrode18.

Pôrodná sála

Na uvoľnenie pôrodnej bolesti je možné použiť rôzne metódy – napr. teplú sprchu, fitloptu, alebo rebriny. Počas prvej doby pôrodnej je možné využiť voľnosť pohybu v rámci pôrodnice či apartmánu. Samotný pôrod32 môže byť spríjemnený obľúbenou hudbou. Pre navodenie uvoľnenej atmosféry v pôrodnej sále sa používa aróma lampa, nastavenie tlmeného osvetlenie počas a po pôrode. Je možné spolu s partnerom cvičiť na fitlopte a zvoliť si polohu pôrodu buď v sede alebo polosede.

Pôrodná sála v pôrodnici Banská Štiavnica

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Banská Štiavnica na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. Nemocnice a polikliniky, n.o., prevádzka Banská Štiavnica: https://web.archive.org/web/20160311171447/http://bs.svetzdravia.com/oddelenia/P25705009102-gynek...
  2. http://www.zzz.sk/?profil=6013
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Banská Štiavnica

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Banská Štiavnica?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
majulienka81
3. sep 2014

Spokojnosť nadovšetko

Pôrodnicu odporúčam, perfektný prístup personálu. Ja som bola veľmi spokojná, že som si vybrala túto pôrodnicu, aj keď to bola diaľka. Ale stálo to zato. Verím, že aj ďalšie bábätko tam porodím :-) Ďakujem a budem spomínať len v dobrom na túto pôrodnicu :)
0 poďakovaní
miksavk
25. aug 2014

Maximálna spokojnosť

Som rada že som si vybrala túto porodnicu. Ja som bola maximálne spokojná. V každej nemocnici by mal byť takýto pristup a personál. Všetkým naozaj odporúčam . :-) :-) :-) :-) :-)
0 poďakovaní
miruska2308
2. dec 2013

Perfektná

Táto nemocnica je jednoducho top. Aj napriek diaľke a zlému počasiu bol pôrod v nej jednoducho perfektný a starostlivosťou o svojich pacientov by pokojne mohla byť príkladom pre mnohé iné pôrodnice. Skutočne to bolo ako na dovolenke, krásna izbička, milí personál a hlavne ocik bol stále pri nás a od prvého dňa sa zapájal do všetkých úkonov :D tak ako to má byť :D Pri druhom ideme opäť :)
0 poďakovaní
mahazatkova
26. nov 2013

Predčasný pobyt

Vynikajúca a ak budem rodiť druhýkrát opäť tam pôjdem. Bolo mi tam super, až sa mi nechcelo odísť:-) lebo som sa tam zabývala. Rada spomínam a vždy tú atmosféru viem precítiť.
0 poďakovaní
kulinan
25. nov 2013

Dovolenka s manželom

Boli sme tam dvakrát rodiť, síce ďaleko od Čadce,ale oplatilo sa. Za v šetky peniaze sveta. Moj manžel dodnes spomína na spoločné chvílky, strávené od prvej sekundy...do dnes. Všetko sme prežili spolu, videl aké to je, a bol úžasný s celým tímom....vrelo odporúčame. Teda, ak ste nie paničky a potrebujete WC a sprchu na izbe, lebo toto tu nie je, ale aj tak nám tam bolo dobre. Aj strava super. Ak tretie, jedine tam
3 poďakovania
jarusta
14. aug 2013

V pôrodnici aj s manželom

Túto pôrodnicu odporúčam každej mamičke. Boli sme na apartmáne aj s manželom, potom aj s našou hviezdičkou. Bolo to naozaj veľmi dobré. Človek sa tam veľmi dobre cíti aj kvôli tomu, že mi to vybavením oddelenia pripomínalo jeden veľký byt s izbičkami :-) Na chodbe bola aj veľká pohovka ako v obývačke. Proste perfektné.. Služby sú na vysokej úrovni, naozaj sme boli veľmi spokojní. Určite pôjdem znova, aj napriek tomu, že je to 1,5 hodiny cesty od nášho bydliska.
3 poďakovania
boise
6. aug 2013

Nezabudnuteľné

Pôrodnicu vrelo odporúčam, úžasný prístup, dokonalý primár, rodinná atmosféra. Vždy budem ľutovať že som tam nepriviedla na svet aj svoje prvé dieťa.
3 poďakovania
eva423
5. aug 2013

Pobyt v pôrodnici ako *PRVÁ RODINNÁ DOVOLENKA*

Na túto pôrodnicu veľmi rada spomínam.

Som rada, že som mala možnosť vybrať si pôrodnicu aspoň pri mojom prvom pôrode.
Prístup personálu a pána primára hodnotím veľmi vysoko.

Cítili sme sa tu ako doma, s tým rozdielom, že sme ako bonus, boli pod lekárskym dohľadom.

Všetkým maminkám odporúčam :-).
2 poďakovania