Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Boxy na hračky

Boxy na hračkyBoxy na hračky, krabice alebo truhlice sú skvelé na uskladnenie hračiek a hier. Deti si vďaka nim dokážu udržiavať detskú izbu1 upratanú. Ale niektoré môžu byť aj nebezpečné.

Krabica na hračky môže byť nebezpečná z dvoch dôvodov. Môže uväzniť dieťa vo vnútri alebo na neho môže padnúť vrchnák, kým hľadá v krabici hračku1. Boli hlásené prípady úmrtia detí, kedy ich zasiahlo ťažký vrchnák krabice. Niektoré deti ostali uväznené v boxe na hračky a nedokázalo samé zdvihnúť ťažký vrchnák. Preto je lepšie kvôli bezpečnosti dieťaťa ťažký vrchnák z krabice na hračky odstrániť.

Bezpečný box na hračky

Ak uvažujete o kúpe veľkej krabice alebo truhlice s vrchnákom na detské hračky, zvážte nasledovné:

  • Vrchnák by mal byť ľahký a odnímateľný.
  • Ak je vrchnák upevnený na pántoch, presvečte sa, či má mechanizmus, ktorý veko drží otvorené pod ľubovoľným uhlom a nezatvára sa samé.
  • Ak má box zámok, uistite sa, že si ho dieťa vie samé otvoriť aj z vnútra truhlice.f Pozrite sa na jeden bez veka, ak si vyberiete hračku krabica s vekom,
  • Vyberte radšej box s vetracími otvormi ako prevenciu udusenia dieťaťa.
  • Ak má krabica veľký vrchnák, usitite sa, že pri zavretí je medzi krabicou a vrchnákom dostatok miesta na detské prsty. Dostatočne veľká medzera zaistí vetranie v krabici a tiež zabráni privretiu a poraneniu detských prštekov.

Viac o boxoch na hračky na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. Australian Competition and Consumer Commission: Safe toys for kids. ACCC 2006
  2. http://www.healthychildren.org/English/safety-prevention/at-home/pages/Toy-Box-Safety.aspx
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Hodnotenia a skúsenosti s boxami na hračky

Máš skúsenosť s boxami na hračky?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
cessy  14. apr 2015

Box na hračky

Určite boxy na hračky doporučujem, kupovali sme ich hneď do novej izbičky. Keď sú hračky, hrkálky malé, len vyberiem box, nahádžem doňho a izba je zrazu uprataná. Teraz keď je už syn väčší, skríknem upratať izbu a do pár minút je upratané, lebo tie jeho mini dinosaurie postavičky si inak ani neviem predstaviť skladovať. Boxy máme pekne uložené v skrini, skriňu sme si podľa nich aj na mieru dávali robiť ;-)
2 ľudia považujú za užitočné