Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Hračky do vody

Hračky do vodyHračky do vody patria do vane, bazénov i sprchovacieho kúta. Hračky spríjemnia pobyt vo vode hlavne tým deťom, ktoré vodu príliš v obľube nemajú. Vďaka hračkám do vody si každé dieťa nájde pozitívny prístup na kúpanie a k vode, na každú hygienu sa bude len tešiť. Hračkou dieťa vo vode rodičia zaujmú a budú rozvíjať aj jeho fantáziu. Každá hračka do vody musí byť vyrobená zo zdravotne nezávadného materiálu a kvalitného plastu. Medzi najznámejších výrobcov hračiek do vody patria Yookidoo, Fisher Price, Sassy, Playgo a Smoby.

Hračky do vody môžu rodičia dieťaťu zaobstarať buď nové v kamenných predajniach, či v e-shopoch alebo použité z bazaru. Všetky by však mali spĺňať jedno z najprísnejších kritérií pri výbere hračky do vody a síce nezávadnosť a bezpečnosť použitého materiálu.

Kačičky, fontány, farbičky, pastelky

Jednou z najznámejších hračiek do vody sú žlté, gumové kačičky. Tie dokážu pohltiť vodu, ktorá po ich stlačení vystrekne von. Ďalej obyčajné tégliky, s ktorými si deti prelievajú vodu kamkoľvek si zaumienia. Na trhu sú ale aj ďalšie obľúbené hračky, s ktorými dieťa vo vode strávi veľa času. Deti vo vode ocenia rôzne gumové postavičky, ktoré sa môžu nalepiť na stenu vane, či sprchového kúta a potom zase odlepiť. Ďalej si pekne vyhrajú i s vodnými pastelkami, ktorými pokreslia celú vaňu a po kúpaní idú pekne zmyť. Pre malých čitateľov existuje aj kúpacia knižka s obrázkami. Detské oko určite zaujmú aj rôzne farebné vody sfarbené vďaka farbám do vody.

Pobyt vo vode môže na dieťa pôsobiť aj edukačné, a to vďaka penovým písmenám a číslam, ktoré po namočení držia nejakú dobu na vani. Deti z nich môžu skladať slová a učiť sa počítať. Chlapci si do vody berú pirátske a rybárske lode, autíčka, lietadielka, náradie a dievčatká zase rôzne bábiky, morské panny, kuchynské nádoby.

Obľúbené prelievanie vody na dlhú dobu dieťa zabaví a vďaka hračkám ako zábavná fontána, kúzelný kohútik a vodný mlyn si prídu na svoje. V bazénoch alebo mori deti zase naopak ocenia väčšie nafukovacie hračky ako sú lopty, lehátka, člny, kruhy a alebo rôzne zvieratka ako krokodíly, delfíny, veľryby, drakov.

Predstavenie Yookidoo hračky do vody - Zábavná fontána

Súvisiace články

Viac o hračkách do vody na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20161012190525/http://hracky-do-vody-vany.cz/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s hračkami do vody

Máš skúsenosť s hračkami do vody?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť