Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kočík pre bábiky

Každá dievčatko by rado malo svoju bábiku v kočíku pre bábiky, ktorý zodpovedá jej predstavám a potrebám. V súčasnej dobe sú kočíky pre bábiky svojimi parametrami skoro na rovnakej úrovni ako ozajstné kočíky pre deti. Trh ponúka na výber veľké množstvo takýchto kočíkov. Zoznam výrobcov sa neustále rozširuje.

Pred samotnou kúpou kočíka rodičia zistia, že kočíky pre bábiky sú rozdelené podľa veku dieťaťa. Na výber sú kočíky pre najmenšie a zároveň aj pre staršie dievčatká. Kočíky je možné zohnať od tých úplne najjednoduchších a nie príliš drahých, až po modely a typy, ktoré sú svojou kvalitou a hlavne cenou porovnateľné s detským kočíkom.

Pre najmenšie dievčatka sú kočíky najčastejšie vyrábané z plastov. Tie sú obvyklé pre výrobu detských hračiek a sú zdravotne nezávadné. Pre staršie dievčatka existujú už aj také kočíky, ktoré majú kovovú konštrukciu potiahnutú látkou, drevené kočíky a kočiare z prútia. Bábiky, ktoré sa môžu do takých kočíkov usadiť by mali mať veľkosť medzi 36 až 46 cm.

Tak ako sú bežné detské kočíky rôzneho typu, aj kočíky pre bábiky sú golfky, športové kočíky, štvorkolky, trojkolky, pre dvojčatá, hlboké kočíky. Stále ale zostáva najdôležitejším "detským" kritériom to, či sa kočík dievčatku páči alebo nie. Akonáhle sa rodičia budú pozerať na kočíky pre bábiky, ktoré sa páčia im, môže sa stať, že dievčatko nebude mať o kočík záujem. Tak je to ale so všetkými hračkami a mnohokrát nielen s hračkami.

Kočík pre bábiky

Značky kočíkov pre bábiky

Niektorí výrobcovia kočíkov pre bábiky využívajú svoje know-how a vyrábajú také kočíky, aké v skutočnosti vyrábajú aj pre deti. Vyrobené kočíky pre bábiky sú teda akousi miniatúrou. Kočíky majú podobné funkcie ako skutočné kočíky pre deti a častokrát možno u nich meniť aj nadstavby (hlbokú korbu či športovú nadstavbu).

Podľa čoho vyberať kočík pre bábiky?

 1. Akú bábiku chce dievčatko do kočíka dávať a voziť ju v ňom?
 2. O aký druh kočíka má dievčatko záujem? (golfové palice, športiak, 3kolka, 4kolka)
 3. Ako staré a vysoké je dievčatko, pre ktoré sa kočík obstaráva? To všetko z dôvodu veľkosti rukoväti.
 4. Aké sú očakávania a nároky na kočík zo strany rodičov a dievčatka?
 5. Ako je kočík ťažký a je stabilný?
 6. Je možné kočík pre bábiky zložiť a napr. ho aj prevážať autom?
 7. Je kočík bezpečný a vyrobený zo zdravotne nezávadného materiálu?
 8. Aká je cena kočíka a jeho kvalita?
 9. Ako sa kočík udržiava?

Súvisiace články

Viac o kočíkoch pre bábiky na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. http://www.maxikovy-hracky.cz/kocarky-pro-panenky
 2. https://web.archive.org/web/20111029150631/http://www.kocarky-pro-panenky.cz/podle-ceho-vybirat
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Hodnotenia a skúsenosti s kočíkom pre bábiky

Máš skúsenosť s kočíkom pre bábiky?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
lydka22  4. mar 2014

Kočík pre bábiky Haberkorn

Kúpili sme našej ročnej dcérke športový kočík Haberkon, ktorý je veľmi podobný kočiariku Bellina od Bayer Chic (Bellina má však aj hlbokú vaničku, tento sa predáva len ako športová verzia). Rukoväť má výškovo nastaviteľnú na 54-75cm, tak sme si mysleli, že ho využije už aj v takomto skorom veku a poslúži na dlhšie obdobie... Pre takéto malé deti ho však neodporúčam.

Keď sme dali rukoväť do tej najnižšej polohy, aby ho dokázala tlačiť aj pri svojej výške, mohla ho pri svojich prvých neistých krokoch a opieraní sa o kočík prevážiť na seba.
Predné kolieska má zbytočne zdvojené a zbytočne otočné. Tým, že sú zdvojené, stáva sa, že niektoré kolieska nepriliehajú k povrchu a z tohto dôvodu sa potom neotáčajú a nedá sa s ním tak dobre manévrovať... a to sa deje aj na rovnej hladkej plávajúcej podlahe, nieto ešte na nerovnom hrboľatom teréne... Pokiaľ kočík ovláda dospelý človek, ktorý vie viac pritlačiť kolieska k povrchu, tak je to o niečo lepšie, no i tak celkom nepriliehajú a malé dieťa takýto tlak ešte nedokáže vyvinúť. No a kombinácia nepriliehajúcich zdvojených a otočných koliesok iba spôsobuje, že pre malé dieťa je ťažko ovládateľný.

Teraz ma dcérka 20 mesiacov a ešte stále ho nevie dobre ovládať. Tento kočík naplno využije asi až keď bude väčšia. Z tohto dôvodu sme jej nakoniec kúpil aj obyčajnú malú buginku, ktorá nemá žiadne zdvojené ani otočne kolieska a s jej ovládaním nemá najmenší problém.
1 človek považuje za užitočné