Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Folikulometria

19 skúseností

Folikulometria je vyšetrenie, pri ktorom sa zisťuje počet a veľkosť folikulov. Zistí sa tak aktivita vaječníkov a aj čas, kedy dôjde k ovulácii. Vyšetrenie je nebolestivé, prebieha pomocou ultrazvuku. Zvyčajne sa vyšetruje 13 deň cyklu a potom žena chodí k lekárovi na sledovanie rastu folikulov cca. každé dva dni. Ak je niektorý folikul zrelý na prasknutie, je v tom období veľká šanca na počatie dieťatka.

Súvisiace články

Viac o folikulometrii na modrykonik.sk

Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s folikulometriou

Máš skúsenosť s folikulometriou?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
dolorres
3. apr 2015

Počet folikulov

Ja som brala clostyl 5dc 5 dní 1-0-0, potom kontrola a mala som 5 folikulov (3 vpravo a 2 vľavo). Mala som inak doosť bolestivú ovuláciu...potom som šla po ovuláciách na kontrolu a folikuly popukali a mz došiel presne:(

Mesiac som mala pauzu a zas som brala clost. A mám len napravo 2 folikuly, ktoré sa prekrývajú. Dr. hovoril, že ten 1 zrejme nič, že ani nepukne...ten "dobrý" mal 18mm. Pichol mi Pregnyl a o 2 dni sme mali sexovať....

No uvidím, že čo teraz. Ale 1 folikul mám aj bez clostylu. Myslím tým, že ja ovulujem pravidelne, takže nabudúce asi kašlem na clostyl....
1 poďakovanie
kukola
1. dec 2014

Folikulometria- prvý krok

Po troch rokoch neúspechov s počatím som sa rozhodla navštíviť odborníka v tejto oblasti a nespoliehať sa na zázraky. Prvé vyšetrenie bola práve folikulometria. Lekár mi podrobne všetko vysvetlil. Teraz mi ju robí každý mesiac vždy na 13DC. Pre mňa osobne má toto vyšetrenie aj psychologický aspekt. Nadobúdam vďaka nemu istotu, že možno práve tento mesiac bude ten úspešný. A keď sú výsledky pekné, tak znova začínam veriť, že sa aj nám raz podarí.
2 poďakovania
3iva
30. apr 2014

Stále nič :(

Po roku márneho snaženia som zašla za lekárom a on mi hneď začal sledovať folikuly. Prvý mesiac boli hneď 2 v dobrej veľkosti, aj pekne spolu rástli, ale nič. Pred mrchou boli dokonca vo veľkosti 30 mm, čo doktor usúdil, že v takej veľkosti sa menia na cysty. Po mrche som prišla, jeden folikul zmizol a druhý je tam. Síce ostal, ale je malý. Na druhej strane je nový folikul. Zatiaľ majú rovnaké rozmery a že ich budeme sledovať.

Doktor mi spomínal, že zrejme je chyba v tom, že mi vôbec nechcú prasknúť a zrejme budem musieť podstúpiť laparoskopiu, aby ich trošku narušili. Nenasadil mi nič, aj keď som mu spomínala, že som čítala o prípadoch, kde lieky pomohli. Tak som zvedavá ako to všetko dopadne.
1 poďakovanie
leuska13
27. máj 2013

Folikulometria a dve tehotenstvá

Prvýkrát som absolvovala folikulometriu asi tak po roku márneho snaženia. Lekár mi nasadil Clostilbegyt 2x1 a potom som chodila merať folikuly. V pravom vaječníku sa vždy vytvorili 2-3 väčšie, z ktorých jedno dorástlo, ale aj napriek tomu sa mi nikdy nepodarilo otehotnieť ;-( .V ľavom vaječníku sa mi netvorili žiadne folikuly...každý mesiac iba v pravom. Už som bola odhodlaná po konzultácii s lekárom ísť do centra asistovanej reprodukcie. Až sa stal zázrak. Pri poslednej dávke užívania Clostilbegytu (môže sa brať len určitú dobu) mi lekár pichol aj Pregnyl. Kto nevie čo je to...má spôsobiť že vajíčko praskne a dôjde k ovulácii. Takže po kombinácii Clostilbegytu a Pregnylu som konečne otehotnela!!!. Synček má už 3 roky.

Keď sme sa rozhodli pre druhé dieťatko lekár mi hneď začal sledovať vajíčka (po predchádzajúcej skúsenosti ). Využívala som Clostilbegyt 1x1 dve dávky a nič. Potom sme teda skúsili pichnúť opäť Pregnyl a opäť sa to v tejto kombinácii podarilo. Druhý synček má 4 mesiačiky.
6 poďakovaní
sbear
4. máj 2013

Zázraky sa ňou neudejú

Bola som zopár krát na folikulometrii tento rok, strašne ma ničí to chodenie po lekároch, keďže mám ešte aj iné zdravotné problémy s kĺbmi. Rozhodla som sa, že prestanem chodiť a budeme sa pokúšať len tak, podľa ovu zistenej pomocou ovu testov. Čítala som si tu rôzne články a názory, aj knihu som si stiahla o cykloch. Môj názor je ten, že ak si vie žena zistiť ovu sama, nepotrebuje folikulometriu, je to pre mňa len akési uistenie od lekára, že budem mať ovuláciu.
3 poďakovania
zuzu1111
29. apr 2013

Veľké prekvapenie

Užívala som clostilbegyt 3 mesiace a popritom som chodila na folikulometriu - od nejakého cca 13dňa cyklu a potom každé dva dni....doktor tam stále najprv videl rastúci folikul a potom zrazu zmizol - bez toho, aby praskol, vraj sa vstrebal....Na tretí mesiac usúdil, že clostilbegyt je pre mňa slabý a máme navštíviť CAR.... :-(
Bola som z toho veľmi smutná, ale nevzdávali sme si. Ovulačný test, aj meranie bazálnej teploty mi vtedy ukazovali, že ovulácia prebehla - tak sme pravidelne sexíkovali :-)
S malou dušičkou som si na 25deň cyklu robila tehotenský test - a boli tam // - naša milovaná - už 2,5ročná dcérka :-)
Takže môj názor je - že ani folikulometria nemusí 100% potvrdiť alebo vyvrátiť ovulku....alebo, že aj doktori sa občas mýlia :-D :-p
6 poďakovaní
panarka
25. apr 2013

Folikulometria od 2009 až po IVF 2012

Prvú folikulometriu som absolvovala v máji 2009

- od júna 2009 som brala clostil jednu tablet +každý mesiac folikulometria
- po polroku dve tablety + naďalej folikulometria
- folikulky sem tam boli sem tam nie
- od júna 2010 sme začali navštevovať Reprofit Brno
- stále pokračovanie s clostilom ale až po lete, nakoľko dr. chcel odsledovat ako to ide bez tabletiek + psychicka očista
- 2011 každý mesiac folikulometria, stále clostil + prvé neúspešne IUI
- 2012 marec druhé neúspešne IUI
- 2012 október IVF soft - úspešne na prvý pokus :-)
- 2013 apríl 29 týždeň tehotenstva t.j 7 mesiac
- 2013 júl 16 očakávaný a uz teraz strašne milovaný chlapček sa nám narodí :-)

jedinú zmenu co by som urobila v našom snazeni by bolo, že by som skôr vyhľadála centrum asistovanej reprodukcie. na Reprofit Brno nedáme dopustiť, perfektný prístup, skvelí lekári....ak budeme mat problém pri druhom bábätku tak si tam pôjdeme pre neho na ďalšie IVF :-)

hore hlavu kočky, treba mat niekedy veľkú trpezlivosť ale všetko ma svoj čas :-)
4 poďakovania
dolce251
24. apr 2013

Neúspešná folikulometria

Ja som chodila cca rok a pol na folikulometriu, skoro každý mesiac, všetko ok, vždy dorástol dominantný folikul presne na 15DC, ovulácia, cyklus všetko ukážkové a napriek tomu doteraz nemáme dieťatko, tak veľmi by sme chceli. Teraz som v období, kedy neriešim nič, bo to chodenie po lekároch ma hrozne ničilo a stresovalo, tak teraz sme si dali oddych a užívame si :)
1 poďakovanie
maralova
23. apr 2013

Maralova

Ja som tiež brala Clost.,išla som na sono prvý mesiac žiadny dominant,druhý mesiac nič,dr.mi povedala že nebude z toho nič a pošle ma ďalej ale prišiel tretí mesiac ja naštvaná,že aj tak nič nebude a mali sme ísť s manželom plesať a ja som mala dostať na ten termín menštr.,hovorím si lebo ja som brala aj Duphaston,posuniem si to o týždeň,aspoň sa zabavím,keď aj tak nič nebude a bum,keď som sa nato vykašlala,zostala som tehotná,teraz má malá dva a pol roka.
1 poďakovanie
gabriellka
21. apr 2013

Prekvapenie

Ja som brala clostyl, prvý mesiac nič, druhý mesiac mi zvýšil dávku a nič, tretí mesiac so zvýšenou dávkou som bola na folikulometrii, ale žiaľ ovulácia neprebehla. Tak som išla s plačom domov, lebo som si uvedomila že ja ani pod vplyvom hormónov nemám ovuláciu. Strašný pocit. Ďalší mesiac sme sa ani veľmi nesnažili, lebo sme absolvovali množstvo vyšetrení a ani som nepočítala s tým že by sa to mohlo podariť, veď predsa mi išli hľadať príčinu prečo k ovulácii nedochádza a zrazu BUM a na teste //
Podotýkam, že som testovala asi po týždni, čo mrcha neprišla, lebo ma ani len nenapadlo že by sa mohlo podariť. Plakala som každý deň na WC-ku, lebo sa mi zase rozhádzal cyklus aj napriek tomu že beriem hormóny. A to si tam už veselo plávala Laurika :-)
8 poďakovaní
alja20
21. apr 2013

Folikulometria

Chodím tam každučký mesiac už vyše 2rokov, jeden mesiac obrovská nádej a nakoniec nič. Ďalší mesiac nič, slabo narástli a zase na ďalší mesiac krásna veľkosť, no zase žiadna ovulka. A keď ovulka je, tak sa vďaka nepozornému a uponáhľanému doktorovi prepásne a zas musím čakať ďalší cyklus. Každý mesiac ma pichajú agolutinom. Zadok už mám tak strašne napichaný, že už neviem, ktorá strana ma pri ďalšej injekcii bude menej bolieť. Bola som aj na napichovaní vaječníkov-laparoskopia. No je tomu už 10mesiacov a bábo stále nemáme. Každý mesiac užívam clostika, no dokedy doktor zistil ako mi zaberie tiež dosť dlho trvalo. No naposledy sa mi spravila z ovária vďaka clostiku cysta, kt. našťastie periódou krvácaním zmizla, tak som bola mesiac bez liekov a ďalší mesiac som opäť užívala clostika 2x2tabletky + 1x1sáčok nového produktu, o kt.som sa dozvedela v mamičkovskom časáku. Volá sa to inofolic a čuduj sa svete ovulka bola na 15stý deň. Krásne veľké zdravé vajko. No už len dúfať, že sa nám podarilo kooooonečne splodiť naše vytúžené bábätko.
3 poďakovania
trinity333
17. apr 2013

Tretí pokus

CHodila som aj ja na 3 pokusy. 1pokus nič, 2pokus jedna folikula+pregnyl, no bohužial nič a 3pokus VRAJ nič. Tak som mala ísť na laparoskopiu, no neviem akým dočinením som ostala tehotná do mesiaca po treťom pokuse, tak tomu nerozumiem doteraz. Prestala som na to myslieť a zvažovala som ísť, či neísť na laparoskopiu. Takže baby netreba sa vzdávať a myslieť pozitívne a nemyslieť stále na to isté dookola, ako ja ;-)
2 poďakovania
ludinka
16. apr 2013

Štyri folikuly

Ja som chodila na folikulometriu 8 mesiacov vkuse, vždy som mala folikuly, ale nikdy nič z toho nebolo, ani prirodzenie ani pomocou iui. Nedávno som bola na laparoskopii a hneď po nej mi zase nasadili clostyl. Bohužiaľ keď som prišla na folikulometriu mala som až 4 foliky, takže sa nám zakázali snažiť ako aj tanicke137, pre veľkú pravdepodobnosť troj až štvoritého tehotenstva.....
1 poďakovanie
jerryjanka
16. apr 2013

5 folikulov

Ja som mala 5 folikov ako @tanicka137 - 3 bolo vidno a dva boli skryté. Na IUI som šla a mám z neho jednu dcérku x-) 3 roky sa nam nedarilo takže sme boli radi, ale to som teda brala až 5 clostilov denne.
1 poďakovanie
tanicka137
16. apr 2013

Päť folikúl

Ja som bola minulý týždeň pred insemináciou, tiež som pol roka brala clostilbegyt, mala som až 5 folikúl a veľkých, tak ma ani nepripustili k inseminácií, nakolko by som vraj nemala iba dvojičky ale obrovská pravdepodobnosť, že by boli detičky tri alebo až päť, clostil mi vysadili na mesiac, tak som zvedavá, či sa mi vytvoria folikuly aj samé, ak nie, tak budem musieť čakať Ďalší mesiac :(
1 poďakovanie
linddi
15. apr 2013

Na folikulometriu chodím ako na hodiny klavíra :(

Skutočne môžem povedať, že na folikulometriu chodím posledný rok skoro každý mesiac :-( Všetko vyzerá vždy O.K a nič ;-( Minulý mesiac mi dr. nasadila Clostylbegyt (podozrenie, že ovu nebola), prvý mesiac nezabral a teraz ho začínam brať druhý mesiac... strašne túžime po bábetku a keď čítam, že z týchto liekov je väčšia šanca mnohopočetnejších tehotenstiev, normálne by som brala aj dvojky :-)
4 poďakovania
norulka18
15. apr 2013

Jedno chlapčiatko po prvej skúsenosti

Po roku a pol som sa vybrala k doktorovi a ten ma poslal na folikulometriu, na ďalší mesiac som bola tehotná a máme doma zdravého štvorročného chlapčeka Alexka. ;-)
1 poďakovanie
slivocka
12. apr 2013

Ja mám tú istú skúsenosť ako @betina1984

Po roku a pol snaženia som začala užívaž clostilbegyt a chodiž na folikulometriu. Hneď na prvýkrát 2 vajíčka, tento mesiac sa to však nepodarilo. Ďalší mesiac ale áno, a doma máme 19 mesačných drobcov.
6 poďakovaní
betina1984
10. apr 2013

Dvojičky...

Na folikulometrii som bola jediný raz v živote... Po polročnom braní Clostilbegytu som išla na toto vyšetrenie, aby zistili, či dozrievajú vajíčka. Na moju radosť tam boli hneď dve, jedno menšie 16 mm, druhé väčšie 26 mm. Lekár mi povedal, že šancu dáva tomu menšiemu. Ale ja som si želala, vedela som, že ak sa to podarí, budú mať šancu obe... A dnes? Dnes majú 16 mesiacov...:-)
7 poďakovaní