Hliviačik

Hliviačik sú imunitný systém podporujúce sirupy, pastilky a cukríky pre deti na báze biologicky aktívnych látok získaných izoláciou z hlivy ustricovej (Pleurotus ostreatus). Účinnými látkami sú vo vode nerozpustné polysacharidy betaglukány1.

Účinky betaglukánov

Konzumácia betaglukánov pomáha udržiavať normálnu hladinu cukru a cholesterolu v krvi a ideálnu hmotnosť. Je prevenciou cukrovky II. typu a kardiovaskulárnych chorôb. Výskumy naznačujú aj možné protirakovinové a protiinfekčné účinky betaglukánov a možnosti použitia pri liečbe ožiarenia a alergie1. Pomerne veľké molekuly nerozpustných betaglukánov sa viažu na receptory na povrchu bielych krviniek v stene tenkého čreva. Tým dochádza k stimulácii bunkovej nešpecifickej imunity (makrofágov). Spoločne s probiotikami3 pôsobia betaglukány priaznivo na správne mikrobiálne osídlenie a funkciu tráviacej sústavy.

Významné imunomodulačné účinky vykazujú vo vode nerozpustné betaglukány získané z droždia a niektorých druhov húb. Posilňujú imunitný systém a obranyschopnosť organizmu pri preventívnom užívaní aj počas ochorenia, ako je napr. chrípka alebo iné virózy, bakteriálne infekcie, napadnutia organizmu parazitmi. Odporúčajú sa tiež u alergikov1, ekzematikov23 a pri iných poruchách imunitného systému na zmiernenie ťažkostí. Užívanie betaglukánov je vhodné aj po operáciách, predovšetkým tých v brušnej a hrudnej dutine, alebo pri a po chemoterapii.

Hliviačik sirup s hlivou ustricovou s príchuťou hrušky

Jedná sa o sirup z prírodných zdrojov, bez konzervačných látok, umelých farbív a pridaného cukru. Je vhodný pre deti od 1 roka i dospelých. 1 čajová lyžička (5 ml) sirupu obsahuje 250 mg prášku hlivy ustricovej (približne 120 mg betaglukánov). Ďalej sirup obsahuje jablčný a hruškový koncentrát. Dávkovanie pre deti je 2x denne 1 čajová lyžička pred jedlom počas 1 až 3 mesiacov, sirup možno konzumovať samostatne alebo pridať do chladného pitia čí jedla.

Hliviačik sirup s hlivou ustricovou s príchuťou višne

Jedná sa o sirup z prírodných zdrojov, bez konzervačných látok, umelých farbív a pridaného cukru. Je vhodný pre deti od 1 roka i dospelých. 1 čajová lyžička (5 ml) sirupu obsahuje 250 mg prášku hlivy ustricovej (približne 120 mg betaglukánov). Ďalej obsahuje jablčný a višňový koncentrát. Dávkovanie pre deti je 2x denne 1 čajová lyžička pred jedlom počas 1 až 3 mesiacov. Sirup možno konzumovať samostatne, alebo pridať do chladného pitia čí jedla.

Hliviačik mix cukríkov

Základom bonbónov je sušené ovocie v prášku. Nepridávajú sa žiadne konzervačné látky, ani farbivá. Oranžové cukríky obsahujú sušenú hrušku v prášku, dextrózu, 100% čistú hlivu ustricovú v prášku, prírodne identické farbivo betakarotén, kyselinu askorbovú (vitamín C), želatínu, plody rakytníka rešetliakového v prášku a rastlinný stearan horečnatý. Žlté cukríky obsahujú sušené jablko v prášku, dextróza, 100% čistú hlivu ustricovú v prášku, prírodné farbivo extrakt z kurkumy, kyselinu askorbovú (vitamín C), želatínu a plody rakytníka rešetliakového v prášku. Užívajú sa 3x denne 2 bonbóny pred jedlom. Cukríky sú určené deťom od 3 rokov.

Hliviačik pastilky s hlivou a rakytníkom s príchuťou jablka a hrušky

Základom pastiliek je želatína a sušené ovocie v prášku. Nepridávajú sa žiadne farbivá. Hruškové pastilky obsahujú dextrózu, želatínu, sušenú hrušku v prášku, mikrokryštalickú celulózu, hlivu ustricovú v prášku, prírodné farbivo extrakt z kurkumy, kyselinu askorbovú (vitamín C), sušenú rakytníkovú šťavu, stearan horečnatý, sukralóza, hruškové arómu a cholekalciferol (vitamín D3) .

Jablčné pastilky obsahujú dextrózu, želatínu, sušené jablko v prášku, mikrokryštalickú celulózu, hlivu ustricovú v prášku, prírodné farbivo extrakt z kurkumy, kyselinu askorbovú (vitamín C), sušenú rakytníkovú šťavu, jablkové aróma, stearan horečnatý, sukralóza a cholekalciferol (vitamín D3) .

Súvisiace články

Viac o Hliviačiku na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. http://www.rakytnicek.cz/dalsi-detske-produkty.php
  2. https://web.archive.org/web/20181128233428/https://betaglukan.cz/
  3. http://en.wikipedia.org/wiki/Beta-glucan
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s Hliviačikom

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s Hliviačikom?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť