Môžem byť tehotná aj napriek negatívnemu testu?

Zodpovedané
16. nov 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, robila som si test deň pred menzesom ale nie hneď z ranného moču. Asi pol hodinu po ňom, lenže bol negatívny. No dnes mala prísť ms a stále nič, bolia ma strašne kríže aj pobolieva ma v podbrušku ale stále nič.

Znamená to, že nie som tehotná a menzes dostanem alebo môžem byť tehotná aj napriek tomu negat. testu?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ťažko povedať. Uvidí sa. Zopakujte si tehotenský test o dva dni. Ideálne je ho realizovať prvýkrát pri 1-2 dni meškajúcom menzese.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník