Prečo mám po druhom kyrete čakať 6 mesiacov s ďalším tehotenstvom?

Zodpovedané
30. jan 2022

Dobrý deň,

prvý kyret som mala 17.8.2021 (bábätku nebilo srdiečko v 8. týždni). Druhý kyret bol 17.12.2021 (moje zdravotné problémy v 11. týždni). Teraz som už mala aj menštruáciu a v piatok kontrolu u gynekológa. Všetko je ok. Až sa čudoval, že som sa dala tak rýchlo dokopy.

Keď som sa opýtala, že kedy sa možeme snažiť o bábätko, tak povedal, že odporúča o 6 mesiacov. Mne to príde ako nekonečno.

Prečo mám tak dlho čakať, keď som pekne zahojená?

Čo by sa stalo, ak by som otehotnela po druhej - tretej menštruácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

všeobecne sa doporučuje počkať 3 mesiace. Malo by to byť dostačujúce, aby sa maternica stihla zregenerovať.

Pokiaľ by ste otehotneli skôr, môže sa stať, že sa Vám placenta vrastie hlbšie do matenice a pri pôrode nepôjde vypudiť. Bude nutný zákrok, v najhoršom prípade až odstránenie maternice.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník