TSH 32,8 v 13. týždni. Do akej miery to bude mať vplyv na plod?

Zodpovedané
6. apr 2022

Dobrý deň,

minulý týždeň v stredu som bola na kontrole. 12. týždeň plus 4 dni plod mal 6,17 cm.

Je to postačujúce na to obdobie?

O dva dni mi volali z gynekológie, že mám zlé výsledky krvi. TSH 32,8 ATPO 16,2. Netušila som, že mam problém so štítnou žľazou. Na endokrinológiu idem až v utorok. A kontrolu na gynekológii až 25.4.2022. Dočítala som sa samé negatívne správy s touto súvislosťou.

Do akej miery to má vplyv na plod?

Končia predvesti tohto problému veľmi zle?

Ďakujem

Dobrý deň,

základom je včasná diagnostika a liečba porúch funkcie štítnej žľazy. Pokiaľ to bude správne podchytené, nie je sa čoho obávať.

Čo sa týka veľkosti plodu, pokiaľ srdiečko bilo a morfologicky sa zdalo byť všetko v poriadku, tak milimetre nezavážia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník