Vyššie TSH v tehotenstve

gercakovci
15. feb 2022

Prosim, mate skusenost? Som v 21.tyzdni a volali mi vysledky z krvi. Hormon TSH mam 6,3. Co je zvysena hodnota. Nie je idealna ale ani taka moc vysoka. No povedali mi ze babatko moze mat neuro- poruchy, mozno poskodenie mozgu.Samozrejme na endokrinologiu idem. No je tu mamina, kt. mala vyssiu hodnotu TSH v 2.trimestri a doma ma dietatko s neuro-poruchou? Dakujem

e1i
15. feb 2022

@gercakovci je to dôležité na mentalny vyvoj babatka. V tehotenstve by sa malo tsh držať do hodnoty 2. 6,3 je uz dost vysoka hodnota, ja som mala 4,75 a nedopadlo to dobre. Teraz mam 125 euthyrox a davam si ho kontrolovat kazde 2 týždne aby som si vedela po konzultacii s dr upravit davku.

gercakovci
autor
15. feb 2022

@e1i dakujem. Mozem sa spytat co sa stalo?

e1i
15. feb 2022

@gercakovci tehotenstvo dopadlo mimomaternicovym. Dr si mysli ze aj kvoli tsh, ze keby sa nezatula do vajcovodu ze by to bol potrat

gercakovci
autor
15. feb 2022

@e1i to ma mrzi a dakujem

hariet
15. feb 2022

A na skriningu v 10tt si TSH mala v poriadku?

gercakovci
autor
15. feb 2022

@hariet no. Tehotenstvo som zistila troska neskor, takze toto bolo prve vysetrenie

hariet
15. feb 2022

@gercakovci aha, podla tych tabuliek je to ok do 2,8, niektore zahranicne zdroje uvadzaju este trosku vyssie cislo. Co najskor si vybav termin u endokrinologa. Drzim Ti palce, nech je babo v poriadku🍀🍀🍀

gercakovci
autor
15. feb 2022

@hariet dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre