TSH v tehotenstve

9. sep 2022

Ahojte mamičky, idem si po radu. Som v 5. mesiaci tehotenstva, bola som na testoch na štítnu žľazu. Zatiaľ všetko v norme, len jemne hraničné. TSH mi vyšlo 2,9 a aTPO nad hranicou. Doktorka povedala, že zatiaľ nebude nasadzovať lieky, lebo sa zmestím do hraničnej hodnoty TSH 3,0 (dokonca napr. v Česku rešpektujú hodnoty do 4,0). Zároveň povedala, že kontrola až po pôrode. Chcem sa opýtať skúsenejších, mám sa dožadovať ešte odberu v tehotenstve? Viem, že tehotenstvom sa zvyšujú nároky na štítnu, tak či sa tá hodnota bude ešte dramaticky meniť alebo je už v tomto štádiu tehotenstva ustálená. Doktorky som sa nestihla dopýtať tieto veci, lebo mi urobila len odbery a o výsledkoch ma informovala tak, že mi ich poslala. Ďakujem pekne.

ewelin121
9. sep 2022

Zvyšujú sa rapídne v 1trimestri ty už mas 2 rozbehnutý takze dieťa si už vytvára aj svoje hormóny z časti teda už tvoja stitna bude zaťažovania menej a menej 🙂 a po pôrode sa chodi klasika aj ja som bola mesiac pred termínom a teraz až 2 mesiace po pôrode mam prísť a to mam lieky 137 dávku

autor
9. sep 2022

@ewelin121 ďakujem, ja lieky nemám.. len som sa bála, aby mi to nezačalo rýchlo stúpať nad tú hranicu 3,0.. mne sa inak ani tehotenstvom výraznejšie nezmenili hodnoty.. pred aj počas tehotenstva sa hýbem v rozpätí 2,5-3,0.. žiadny výrazný nárast

ewelin121
9. sep 2022

Tak super to utiahla teraz už naozaj nepojde vyššie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre