Už dva roky sa mi nedarí otehotnieť. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
18. dec 2021

Dobrý deň,

prosila by som radu ohľadom otehotnenia. Už skoro 2 roky sa snažím otehotnieť. Ja (28), manžel (27). Skúšali sme už všetko, čo sa týka načasovania, polôh a tabletiek. Nič nepomáha.

Mám ísť na umelé oplodnenie?

Prvý syn má 6 rokov a nie je z tohto vzťahu. S tým problém nebol. Otehotnela som po 2 mesiacoch. Chceli by sme aj my spolu bábätko, ale nejako to nejde.

Kde ísť ako prvé?

S kým to mám ako prvým riešiť?

Bola som už aj u gynekológa, vraj je všetko v poriadku. Už sme z toho zúfalí a začína sa to prejavovať aj na našom manželstve.

Je asistovaná reprodukcia posledná šanca ako otehotnieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

jednoznačne je prvým dôležitým krokom vyšetrenie partnera - spermiogram. Nie je to nič strašné, aj keď sa toho muži obávajú.

A následne s výsledkami konzultácia v centre asistovanej reprodukcie. Dva roky sú už dlhá doba.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník