Otehotnela niektorá z vás po 40tke umelým oplodnenim?

daniela2707
20. mar 2019

Ahojte, dnes som bola na prvej konzultacii centre asistovanej reprodukcie. Mam zmiešané pocity. Veľmi by sme s priateľom chceli dieťa, z prvého vzťahu mam 10rocneho syna. Priateľ deti ešte nemá. Mam 41 rokov a podla lekára menšiu šancu vyprodukovať zdravé vajíčka. Samozrejme mam obavy, že oplodnenie nebude úspešne. Ďakujem za každý príspevok.

benit
20. mar 2019

Znama teraz porodila v 44. Nedarilo sa im skor ani umele , dali si pokoj, zabehli rezim bez deti a nejak to teraz riskli. Doma maju 2 tyzdnovu princeznu.

daniela2707
autor
20. mar 2019

@benit ďakujem pekne za pekný optimistický prispevok🙂 a zároveň držím všetkým snažilkam po 40tke palce, samozrejme aj mladším, vsetkym🙂

deti95060810
20. mar 2019

susede sa tak zadarilo...snažili sa niekoľko rokov s mm, tak podarilo sa im aspoň umelé....Je to už viac rokov, syn je už mládenec a suseda nadáva že či jej toto bolo treba - mala na mysli starosti s deckom.......

daniela2707
autor
20. mar 2019

@deti95060810 dakujem:=)

andreagartnerova
20. mar 2019

Svagrinka rodila ako 41 rocna, dlho sa im nedarilo mala zdravotne problemy ale umelym sa nakoniec podarilo a uz maju skoro rocneho drobca.

daniela2707
autor
20. mar 2019

@andreagartnerova dakujem🙂

lubi40
20. mar 2019

@daniela2707 mam 2 kamaratky, obe otehotneli po 40. Jedna mala 42, druha 41

daniela2707
autor
20. mar 2019

@lubi40 dakujem🙂

katrinka8
20. mar 2019

@deti95060810 - viem, že som trochu mimo témy, ale pobavilo ma, že Tvoja suseda sa snažila niekoľko rokov s Tvojim manželom 😂

deti95060810
20. mar 2019

@katrinka8 Ó to nie..... to so svojim mm....asi som sa blbo vyjadrila....môj je od nej o viac ako 15 rokov mladší....😉😨

katrinka8
20. mar 2019

@deti95060810 - 😂😂😂 "mm" je skratka pre "môj manžel", takze ani "svoj môj manžel" asi nie 😉 Ja som Ťa pochopila, ako si to myslela, len ma to pobavilo. Viackrát som to tu už tak videla.

ingelika78
21. mar 2019

@daniela2707 ja som otehotnela cca 6 mesiacov pred 40-kou, cez IVF. Vysiel hned prvy a jediny pokus, mala som 18 vajicok pri odbere. Rodila som uz ako 40-rocna a syncek je moje prve babo. Nie je to taky hrozny vek zeny uz v takom veku rodia bezne, ja planujem aj surodenca 🙂

daniela2707
autor
21. mar 2019

@ingelika78 ďakujem za odpoveď🙂

17juraj17
21. mar 2019

@daniela2707 Viem ze ta zieknky podporia. Osobne ti tiez velmi drzim palce. Mam aj ja kocky vo svojom okoli ktore rodia po 40. Teraz je jedna 45 v ocakavani no prirodzene. Ale popravde ja by som to este urcite zvazil. Ten hormonalny napor a dalsie rizika ci uz pre matku alebo dieta. Ja nie som zastanca planovania rodicovstva po 40dsiatke. Ale i tak dufam ze vam to vide .

daniela2707
autor
21. mar 2019

@17juraj17 ďakujem za odpoveď, jasne, chápem. Vek nie je iba cislo, partner je mladsi a chce deti.

mkatkam
21. mar 2019

@daniela2707 ahoj mám v okolí kocky, čo otehotneli po 40. Jedna v 42. Druhá tiež a ešte mali potom aj druhé v 44. Je super že už máš syna, znamená že môžeš otehotnieť aj donosit bábo. Veľa žien, čo ide na Ivf v tomto veku majú aj iné zdrav.probleny a pokúšajú sa už veľa rokov a podarí sa im až po 40. Ty máš veľké šance neboj nič. Inofolic&kyselina listová to asi už máš dávno naštudované.;)

willino1
21. mar 2019

ja som mala úspešné IVF v 39 rokoch... rodila som v 40-tke 🙂 zdravé dvojčatá, tehotenstvo bez problémov, rodila som 37+0 cisárskym (jedno koncom panvovým, druhé priečne)... už 3,5 roka mi spestrujú život ... 🙂 takže do toho a držim palce 🙂

daniela2707
autor
21. mar 2019

@willino1 ďakujem pekne

daniela2707
autor
21. mar 2019

@mkatkam ďakujem, no ja momentálne riešim situáciu, že partner nie je s IVF stotozneny, že prirodzene a tiež je to veľká suma peňazí. Tak som preplakala noc. Ešte raz ďakujem.

mkatkam
21. mar 2019

@daniela2707 ahoj,neviem ako dlho skúšate, ale závisí aké máš amh a treba jesť vitam D,kys.listovú prípadne inofolic na kvalitu vajok. Samozrejme môžeš aj prirodzene otehotnieť,ak teda nemáte iné obtiaže,ktoré by bolo treba ivf. Partner má dobrý spermiogram?

daniela2707
autor
21. mar 2019

@mkatkam partner má výborný spermiogram, je mladsi odo mňa. Ja mam pravdepodobne policisticke vaječníky. Prvé dieťa som spontánne splodila s bývalým partnerom.Neplanovanr:=) AMH mam v poriadku na svoj vek, až by som povedala na 35rokov. Obvodný gynekológ podľa hodnôt povedal, že môžem mať aj 4deti a v Reprofite v Brne včera lekár povedal, že ženám po 40tke sa už uvoľňujú chybne vajíčka, tak aj keď sa dáme na umelé, výsledok nevie zaručiť a pokúšať sa prirodzene je zbytočná strata času vzhľadom na môj vek. Odchádzali sme odtiaľ dosť zdeptani a to som od centra očakávala viac optimizmu, keďže na svojej stránke majú informáciu, že umelé robia až do 49roku ženy. Asi pravdepodobne s vajíčkami darkyne. Priateľ si myslel, že v mojom veku ešte nebude problém počať prirodzene a preto je asi prekvapený, zlaknuty!Mne na psychike nepridáva fakt, že môj vek je už otázny, či vôbec IVF dopadne úspešne a samozrejme mam obavu, či sa nerozideme. Ale toto by bolo skôr na psychologa🙂 Bohužiaľ s bývalým manželom druhé dieťa neprichádzalo do úvahy,vzdy som túžila mat dve detičky, bol a je nezodpovedný a v takomto vzťahu som bola 10rokov.

slniecko1975
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mkatkam
21. mar 2019

@daniela2707 je to náročné ale skús sa hlavne ukľudniť. Veď baby môžu otehotnieť prirodzene aj po 40. Lekári vždy vybalia štatistiky,lebo tak to je pre nich smerodajne.ale koľkokrát už veci nedopadli tak ako si mysleli lekári ...áno reporfit má veľku úspešnosť s darovanymi vajkami. Tak tým by sa to by urýchlilo ...ale je to úplne iné a oveľa väčší stres ako prirodzené počatie. Nemáte problém,tak to ozaj vypustí joga relax a spoľahnite sa chlapa;) keď hovorí že je za prirodzené. Veď môžete skúšať a ivf by som brala ako záložný plán.

daniela2707
autor
21. mar 2019

@mkatkam ďakujem pekne za odpoved🙂 idem pozrieť jogu hormonálnu.... A musím aj tak každý deň fungovať v práci atď. A mam predsa 10rocneho syna, ktorý nepotrebuje pozerať na utrapenu matku.... Budem sa snažiť s priateľom v kľude predebatovavat možnosti a samozrejme sa snažiť zatiaľ prirodzenou cestou. Až o dva mesiace by som si mala prísť pre stimulačné lieky,(keď bude priateľ súhlasiť s IVF) keďže ide preč partner a liečba by sa teraz aj tak nemohla začať. Ešte raz ďakujem za tvoje rady, lebo pohľad nezainteresovanej osoby je vždy prospešný.

catherinah
21. mar 2019

Kludne skusajte prirodzene, preco chcete umele?

daniela2707
autor
21. mar 2019

@catherinah ahoj, lebo už mám 41rokov a policisticke vaječníky, keď budem čakať, už aj šanca na umelé sa znižuje. Tak nám včera v centre povedal lekár.

daniela2707
autor
21. mar 2019

@daniela2707 a a i žiadne iné metódy nám nedoporučuje

catherinah
21. mar 2019

@daniela2707 a to PCO mas potvrdene? Pokial mas AMH v poriadku, tak IVF je uplne zbytocne.

daniela2707
autor
21. mar 2019

@catherinah len AMH ma hodnoty 7,daco a to je znak PCO, tak som to pochopila... A asi sa mi v mojom veku uvoľňuju vajíčka, ktoré nie sú plnohodnotné. Keď budem čakať rok, dva, tak už ani AMH nemusí byť dobre. Vekom klesá, to povedal aj lekár.

mkatkam
21. mar 2019

@daniela2707 hormonálna joga je výborná.do toho .;) Dobre bude.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre