Z čoho ma bolí pravý vaječník?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

od včera rána ma bolí pravý vaječník. Nahmatala som si tam hrčku, ktorá ma pri dotknutí veľmi bolí. Dnes mi bolesť prechádza do pravej nohy. Už pár dní mám nechutenstvo, nadúvanie, hnačky a bolesť brucha v rôznej intenzite. Práve som po ovulácii s nástupom MS.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ ste po ovulácii, môže byť, že cítite práve to miesto. Občas sa stáva, že je oblasť po ovulácii citlivejšia. A to predovšetkým vtedy, keď je folikul väčší ako obyčajne a praskne na “nesprávnom mieste” a trochu zakrváca.

Ale keďže máte aj pridružené ťažkosti, bolo by vhodné vylúčiť zápal slepého čreva.

Pokiaľ by bolesť neustupovala a progredovala, vyhľadajte lekársku pomoc.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník