Aký čisto hlboký kočík? Môže (ale nemusí) byť aj retro

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň,

mohli by ste nám poradiť nejaký vhodný hlboký (dostatočne široký) kočík - nemusí byť nutne retro, ale môže byť.... Športiak plánujeme kúpiť osobitne neskôr, autosedačku tiež extra.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
S pozdravom Martina

Ahoj,

píšeš, že môže byť retro, ale nemusí. Tu sa ale rozhodni, lebo “retro” typ bude väčší a ťažší, ale teda aj na terén a často - kvôli hojdaniu - pre bábo aj pohodlnejší. A ešte tu zaváži aj (neuvedená) cena. Tá je podľa mňa aj v tomto prípade veľmi dôležitá.

Začnem od top kočíkov v kategórii iba hlboký. Tými by podľa mňa boli hlboké kočíky Emmaljunga.

Napríklad taký Mondial s Classic (retro) kolesami, ale aj Mondial Duo S s kolesami otočnými.

Emmaljunga Mondial Duo Classic

Emmaljunga Mondial Duo S

Okrem nich someniem aj tradičné Navington, pre mňa osobne top model Galeon s minovatívne skladnejšou konštrukciou. Určite stojí za to aj Inglesina Sofia, Silver Cross Sleepover či Peg-Pérego Primonido Elite s podvozkom PP Classico.

Navington Galeon

Inglesina Sofia

Silver Cross Sleepover

Peg-Pérego Primonido Elite

Z modernejšieho typu s otočnými kolesami by som ja osobne asi v prvom rade zvážila vyskladať Cam Dinamico Up podvozok plus vaničku - majú vaničky fakt top.

Cam Dinamico Up

Okrem neho aj podvozky Mutsy + vanička, alebo vyskladaný hlbký
Stokke kočík by boli fakt super.

A z lacnejších, ak nechceš veľa míňať - Euro-Cart Campo (ak hľadáš niečo špeciálne), alebo bežnejší Poliak Bexa Fresh by mohli byť dobrou voľbou.

Euro-Cart Campo

Bexa Fresh

Možnosťou je potom kúpiť aj lacnú dvojkombi s tým, že športiak nevyužiješ, ale tých je koooopec (napríklad Roan Emma by poslúžil, ak lacné retro). Ale kupovať kombi so športiakom čo nechceš je zvláštny pocit. Takže skôr by som si vybrala niektorú z možností vyššie.

Roan Emma

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli