Aký športový kočík do auta i mierneho terénu?

Zodpovedané
28. jan 2019

Ahoj,

chcela by som poradiť ohľadne športového kočíka. Cez leto bude mať krpec rok a tak by som chcela nejaký športový kočík. Doma mám trojkombináciu Bebetto Tito, no rada by som niečo skladnejšie, hlavne na presun autom. Kočík by mal byť skladný (aj do menšieho auta). Čo sa mi na Tite páči je, že kolesá ostanú všetky štyri na zemi, čiže nikdy som nemala špinavý košík ani nič čo v ňom bolo. Neviem či je niečo také aj na športovom. Kolesá nemusia byť extrémne veľké, ale tak do jemného terénu - nebývame priamo v meste, no často tam chodíme, ale chodíme aj na menšie túry. Ďalšia vec, čo by som rada je, aby sa na športový kočík dala nakliknúť aj vanička alebo vajíčko (v budúcnosti máme v pláne ďalšie bábo). Podmienka to ale samozrejme nie je. Páčia sa mi všetky značky, no viem, že Britax nechcem. Celkom ma zaujíma Valco, no pokiaľ by boli aj nejaké iné značky (možno ani neviem, že také existujú), rada si pozriem. Na kočík mám limit maximálne 500€, no vôbec nezatracujem ani značky za 200€. Odpružený byť môže, no nechcem, aby mi po čase vŕzgali struny, čo sa mi na Tite bohužiaľ stalo.

Existuje vôbec kočík ktorý som popísala?
Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

prvými, ktoré mi napadli sú Joie Mytrax či Joie Litetrax Air. Spájajú ľahký a jednoducho skladný kočík a terénnejšie kolesá spolu s možnosťou plnohodnotnej kombinácie a to za ozaj príjemnú cenu.

Joie Mytrax

Joie Litetrax 4 Air

Ak Valco Snap 4, tak asi skôr vo verzii Sport s nafukovačkami (ak chceš dať aj menšie túry). Otočný Snap Ultra mi príde pre ročné dieťatko už asi zbytočný.

Valco Baby Snap 4

Valco Baby Snap 4 Sport

Valco Baby Snap Ultra Tailormade

Možnosťou je aj Cybex Balios S či korýtkový Balios M. Z drahších by som sa pozerala na Easywalker Mosey+, dá sa v dobrej ponuke zohnať aj cca v tvojej cene a ozaj aj čosi vydrží.

Cybex Balios S

Cybex Balios M

Easywalker Mosey+

Čo sa kolies/košíka týka, že to tak trochu výhoda Bebetta a inak by som skôr riešila to, či je košík dostatočne vysoko, aby sa nešpinil - nič viac veľmi pozerať nemusíš.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli