Hľadá sa outdoorový kombinovaný kočík 🙂

Zodpovedané
5. feb 2019

Dobrý deň Eli,

v máji očakávame naše prvé dieťatko. Už sme sa začali obzerať po kočíkoch, ale je to hotová veda a možností je príliš mnoho, preto by sme sa radi obrátili na Vás a požiadali o radu a názor.

Aj keď žijeme v meste, viac budeme kočík využívať v prírode, preto jednou zo základných požiadaviek je kvalitný a dobre odpružený podvozok s vačšími kolesami s možnosťou aretácie.

Keďže športovú sedačku využijeme dlhšie ako korbu, chceme sa zamerať najma na ňu:

  • otočná do oboch smerov
  • polohovateľná až do úplného ľahu
  • dostatočne veľká aj pre vačšie dieťa
  • efektívne skladanie do auta bez nutnosti sedačku odnímať

Keďže budeme mať letné dieťa, rozmýšlame, že miesto hlbokej korby by sme na prvý polrok používali prenosnú tašku a vkladali ju do športovej sedačky (preto tá požiadavka na možnosť úplného sklopenia a otáčania do oboch smerov). A tu prosím o názor. Je to prijateľná alternatíva korby, čo sa týka pohodlia a bezpečnosti? Prosíme o typy na nejaké konkrétne modely vhodných športových (outdoorových) kočíkov 🙂

A mali by sme ešte jeden dotaz na konkrétny kočík, a to Hauck Rapid 3R Trioset. Okrem Amazonu sme naňho nenašli nezávislé referencie. Viete o nejakých nedostatkoch/prednostiach? Celkom nás zaujal, aj cenovo... ale boli by sme ochotní investovať aj o niečo viac v prípade lepšej alternatívy.

Vopred ďakujeme za pomoc!
M+P

Ahoj,

Hauck Rapid 3R je takou ozaj budgetovou voľbou. Treba rátať s tým, že kočíky značky Hauck sú často tvrdšie, než by sme čakali, a aj na ovládateľnosti, kvalite prevedenia a jednoduchosti manipulácie sa cena odrazí. Fakt, že je to trojkolka s vyššou nosnosťou a gumenými kolesami kočíku určite pomáha - vyslovene ťažký terén by som ale s Rapid 3R neplánovala denne.

Hauck Rapid 3R

Ak trojkolku, pozrela by som po Baby Jogger City Elite - a to či už nový, alebo bazárový. Prípadná vanička či vložná taška, ako aj autosedačka sa tiež dajú k novému kočíku dokúpiť z druhej ruky - sú aj tak používané iba krátku dobu. Oba sú však, pozor, vybavené neotočnou športovou časťou, každopádne dokúpiteľná vanička alebo vložná taška budú na sedadle položené v protismere.

Baby Jogger City Elite

Úplne že najviac super voľbou by bol Britax Go Big, ktorý, aj keď väčší a ťažší, je úžasne ovládateľný a po odňatí kolies aj akceptovateľne skladný. Ak ale zvažuješ Hauck, myslím, že Go Big už bude cenovo úplne nedosiahnuteľný.

Britax Go Big2

Z o niečo lacnejších alternatív podobného typu by som pozrela Cam Cortina, Koelstra Mambo Daily, možno aj X-Lander X-Move, ale aj bazárový Jané Crosswalk.

Cam Cortina X3 Tris Evolution

Koelstra Mambo Daily

X-Lander X-Move

Jané Crosswalk

Z neotočných modelov kompatibilných s vaničkou i vložnou taškou by som ešte zvážila aj Britax B-Motion 3 Plus či 4 Plus, prípadne aj Joie Mytrax.

Britax B-Motion 3 Plus

Britax B-Motion 4 Plus

Joie Mytrax

Inak čo sa vložnej tašky či vaničky týka, podľa mňa uvažuješ dobre - pre letné dieťa je hlboká vanička nie tak úplnou nutnosťou. Aj tak z nej pred, resp. počas zimy vyrastie. Ohľadom pohodlia a bezpečnosti tam pre dieťatko nie je rozdiel - je robená tak, aby neprefukovala a o kočík zaistená, takže dieťatku nehrozí nič, čo by nehrozilo aj pripútanému dieťaťu v športiaku (čiže nič). Klasickú vaničku potom nemusíš skladovať.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli