Kombinovaný kočík Tako Omega - názor?

Zodpovedané
12. júl 2019

Zaujíma ma názor na trojkombináciu kočíka Tako Omega. Upútala ma priestranná a atraktívne vyzerajúca športová časť.

Ahoj,

Tako Omega je starší a už neaktuálny (cca 2-3 roky) model. Predpokladám teda, že pozeráš na nejaký zo starších skladových zásob, alebo z bazáru. Čo je samozrejme ok - niekedy tam aj cena potom veľmi príjemne prekvapí 😉

No a ku kočíku. Je to typické Tako - teda pomerne priestranná, pohodlná vanička s polohovaním, výrazné farby a kombinácie, kopa príslušenstva, no a - tá športová časť. Priestranná, atraktívna - toto je veľmi relatívne. Jednoznačne je to mohutná, robustná športová nadstavba, a teda je tam miesto, ale že by, v porovnaní s inými podobnými kočíkmi bola priestrannejšia, mne až tak nepríde. Chrbtová opierka je priemerná (skoro pod), plus strieška nie je extra vysoko, tak za mňa pohodlné používanie tak do tých 2 rokov cca. Stále, na to, že pri športiaku už človek obvykle chce ísť na veci minimalistickejšie, je kočík so športiakom fakt že veľký a trocha ťažkopádny. Nehovorím moc ani o strieške, ktorá nie je nejaká extra dlhá. Kočík so športiakom váži cez 16 kg, čo tiež hovorí samo za seba.

Autosedačku silno odporučím dokúpiť inú, nie ich bežnú - radšej pohodlnejšie, priestrannejšie a najmä bezpečnejšie značky s úchytmi typu Maxi-Cosi. Fakt to za to stojí.

Celkovo ho zhrniem ako budgetovú voľbu, teda pre rodičov, čo nechcú veľa utrácať a nie sú veľmi nároční. Skôr na dedinu a na prechádzanie okolo domu i do prírody. Nie moc ako praktickú voľbu mestský kočík, prípadne kočík na častejšie nakladanie do auta. A tiež je to ok, ak neskôr plánuješ ľahší športiak ako kočík na začiatok.

Tako Omega

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli