Podvozok Stokke Crusi z druhej ruky. Na čo si dať pozor?

Zodpovedané
29. sep 2019

Zvažujem kúpu používaného podvozku Stokke Crusi ako druhého športového kočíka - nakoľko mám doma Stokke Xplory, ktorý sa manželovi zdá byť nestabilný. Sedenie v Xplory dcére (10 mesiacov) vyhovuje, v klasickom športiaku nechce sedieť.

Na čo si dať pozor, čo môže byť chyba pri používanom podvozku? Je to dobrá voľba na zimu? Trailz by som nechcela, viem že je tažší a mohutný.

Ďakujem.

Ahoj,

ak ti dieťatko spokojne sedí/leží v sedáku v Xplory, tak niet divu, že premýšľaš nad Crusi. Sedák tam naklikneš rovnaký, plus konštrukcia je vhodnejšia aj pre tvojho muža - ako klasickejší tvar je stabilnejšia, pevnejšia. Ale musím ťa upozorniť - ak sa ti Trailz zdá mohutný, rátaj s tým, že aj Crusi je veľký kočík. Je to Trailz-u veľmi podobný podvozok, len teda s odľahčenejšími kolesami z peny a s možnosťou pripnúť doplnkový spodný sedák (pre ktorý musí tá konštrukcia byť väčšia a “niečo zniesť”, a je väčšia - a vysoká - pred zložením, ale miesto zaberie aj po zložení). Rovnako váha 12,4 kg nie je najľahšou, tak na toto treba byť pripravený.

Stokke Crusi

Stokke Trailz Terrain

Ak si s tým ok, myslím si, že - najmä teda pre len jedno dieťa - by to bola dobrá voľba. Zimu vďaka hrubším, väčším kolesám (aj keď z peny) určite pohodlne dáte, toho by som sa nebála. A na čo pozerať pri výbere bazárového? Určite ho choď ideálne obzrieť - nie je to, aj z druhej ruky, lacná záležitosť. Skús, či nie je príliš vyhrkaný, nemá priveľkú vôľu v spojoch, prípadne nejaké nehrdzavejú či nie sú inak poškodené (to už sú ale závažné chyby). Vŕzganie je samozrejme nič moc, ale to by som až tak neriešila - treba premazať (WDčkom kolesá, silikónom plastové spoje) - a bude v poriadku. Skontroluj aj spoje kolies (odpoj ich keď tak) a ich stav - trochu ojazdená pena bude, ale to je úplne normálne. A aj si ho napolohuj a poskladaj, či je všetko ako má byť.

Inak by som sa veľmi nebála - okrem týchto závažných chýb, ktoré sa môžu prihodiť, je to značka kvalitná a malo by to byť ok, ak nič zjavné nepostrehneš.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli