Prvý kombinovaný kočík, prvé dieťa, nižšia mamička - niečo priestranné, kvalitné, pekné (páči sa mi Mima Xari) - do 600/700e

Zodpovedané
7. dec 2020

Ahoj,

maličké sa má narodiť koncom mája resp. začiatkom júna. Kočík budem využívať hlavne na prechádzky do mesta. Chodníky nič moc. Kufor v aute máme veľký, miesto by bolo. Som dosť maličká, útla, nechcem veľký kočík, pri ktorom budem vyzerať smiešne. Chcem aby kočík išiel ľahko plynule, nech sa maličké zmestí aj v lete aj v zime, aby neboli všade škrabance po jednom zakopnutí, nech sa jednoducho skladá. Páčia sa mi odtiene zlatej, champagne a šedá.

Fakt sa nevyznám. Tie čo ma zaujali mali väčšinou horšie recenzie. Všetci radia kúpiť zvlášť hlboký a zvlášť športový kočík. A tiež aby som nekupovala poľský. Mňa úplne najviac očaril Mima Xari. Ale cenovo náš strop je takých 600-700€.

Vopred ďakujem za každú radu ❤

Ahoj,

v tomto rozpočte niečo také ako je dizajnovka Mima Xari bude nové (rozumej nebazárové) asi trochu problém. Okrem toho, Mima je ťažší neskladný a vyšší kočík. A čo sa týka dlhodobej praktickosti športovej časti, tiež nie úplne víťazný kombinovaný kočík.

Mima Xari 2012

Taaakže, čo nám potom ostáva? S prihliadnutím na rozpočet plus preferencie farieb, asi by som poradila pozerať na niečo ako Easywalker Harvey2. Aj je špecifický dizajnovo.

Easywalker Harvey2

Okrem neho by som asi poradila aj Gesslein FX4 Life, ktorý by vyhovel asi vo všetkom, ale to je už žiaľ iná cenová hladina. Tak aspoň na inšpiráciu.

Gesslein FX4 Life

Čo sa super ceny, výkonu týka a pekného neokukaného dizajnu, tak Teutonia Trio je super. Robustnejší, ale naozaj kvalitný, neopozeraný a celkovo dobrý kočík, tak možno s tvojím rozpočtom zváž a ten. Je väčší/nie je ľahký, ale výškou je vhodný aj pre nižšiu mamičku. Celkovo je to krásny a dobrý model (a ty sama vravíš, že priestor v kufri nejak nepotrebuješ riešiť, je ho dosť).

Teutonia Trio

Z menších dostupných možno kuk na Moon ReSea S.

Moon ReSea S

Najmä v niektorých farebných kombináciách by ťa mohol zaujať (prípadne aj Moon Style v Rose Gold).

Moon Style

Jané Kawai je tiež krásny kombi kočík.

Jané Kawai

A posledný, ktorý spomeniem je pre cenu na začiatok podľa mňa úplne ok, aj keď je poľský - Lionelo Mari.

Lionelo Mari

To s ošúchavaním ti tak úplne splniť neviem. Kočíky sa ošuchnúť zvyknú (Joolzy viac ako iné, čo som si všimla) - ale každopádne, pri nakladaní sa tomu ani pri iných kočíkoch nevyhneš. Ak chceš mať úplne bez škrabancov, budeš si na to musieť dávať fest pozor. Ja nevnímam ošuchy ako nejakú závadu.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli