Športový kočík aj na horší terén pre vysokých rodičov i dieťatko, do 300 eur

Zodpovedané
4. apr 2019

Dobry den,

mam 10 mesacne dieta a zhanam pre nu sportovy kociar. Som vysoka ja aj manzel, a aj dcera nebude najmensia. Chcela by som kociar vhodny aj na horsi teren, rozbite chodniky, a aj do snehu. Zaroven aby sa lahko skladal do auta a nebol prilis tazky. Rozpocet cca 300 eur. Kolieska neviem ci nafukovacie, ci bezudrzbove.
Zatial nam radili Valco, Britax, Joie...

Dakujem za kazdu radu.

Eva

Ahoj,

Britax B-Motion 3 Plus (prípadne štvorkolesová verzia B-Motion 4 Plus) je určite jedným z najvhodnejších kandidátov na rozbité chodníky a iný náročnejší terén. Je tiež mimoriadne priestranný a kvôli týmto vlastnostiam tiež pomerne robustný. S tým treba rátať, ako aj so šikmejším sedením pre dieťa. Ak ti to priveľmi nevadí, mohol by ti naozaj dobre poslúžiť. Rúčka je nastaviteľná, tak aj ako vyšší rodičia by ste to mali zvládnuť.

Britax B-Motion 3 Plus

Britax B-Motion 4 Plus

Ak Valco, tak na horší terén jedine verziu s nafukovacími kolesami Valco Snap Sport (prípadne vyšší a priestrannejší Snap Sport Trend Tailormade, ktorý by bol lepšou voľbou) - napriek tomu rátaj so skôr mestským kočíkom, ktorý ťa však poteší ozaj nízkou váhou.

Valco Baby Snap 4 Sport

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Ja by som určite zvažovala aj Joie Mytrax Flex Signature, ktorý je priestranný a vďaka odpruženiu kolies aj sedadla pohodlný naozaj na rôznych povrchoch. Nie je z najľahších, ale pri jazde to nejak nepocítiš.

Joie Mytrax Flex

Čo je najlepšia voľba dosť závisí od tvojej priority. Je ňou nižšia váha? Ja by som v tom prípade šla do Valco Snap Trend. Je to skôr masívnosť a terénny výkon? Britax bude tvojím kamarátom. Joie je zasa voľbou pohodlia dieťatka i rodiča, kvôli kope vymakaných detailov a vymožeností.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli