Športový kočík - ľahký, spratný, otočný, do 200 eur

Zodpovedané
1. jún 2020

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť s výberom kočíka. Chcela by som kočík ľahký, aby mal dole úložný priestor, aby bol otočný, polohovateľny do úplného ľahu, kolieska nie plastové hrkajúce, ale nejaké, čo odolajú aj nerovnemu terénu. Cena tak okolo 200 eur.

Ďakujem

Ahoj,

tu nastáva dosť veľký problém. Tvoj rozpočet je na otočný kočík veľmi obmedzený - okolo 200 eur sa otočné modely vyskytujú len málo a obvykle s to veľké robustné modely. K tomu si želáš kočík aj na nerovný terén, ALE ľahký a skladný, čo je samo o sebe ťažké skĺbiť, nieto ešte v prípade, že máš rozpočet na kočík lacnejší, čo znamená obvykle dosť kompromisov. A ešte má byť otočný, čo samo o sebe pridáva na váhe aj cene.

Ja by som si v prvom rade ujasnila priority - je ňou cena? Ak áno, ostatné - kvalita, jazdné vlastnosti, priestrannosť, kolesá - sa jej musia podriadiť. Ak je ňou terénnosť, podriadená bude čiastočne cena, ale najmä kompaktnosť a váha kočíka, lebo terénnejší typ = vyššia váha, menšia skladnosť. A ak je prioritou skladnosť, ľahkosť, kompromisom bude hlavne terénnosť, a cenovo to bude taký stred.

Z kompromisov takých dostupnejších každopádne skúsim navrhnúť napríklad Joie Versatrax (nový zoženieš okolo 300 eur). Je to kočík ľahší, otočný, prejde aj nejaké nerovnosti, aj keď vyslovene terénny nie je. Cena je tu kompromisom.

Joie Versatrax

Okolo 300 eur dáš aj za Moon ReSea Sport. To je tiež kompromis čo sa terénnosti týka, ale čo-to s ním zvládnete.

Moon ReSea Sport

A môj osobný návrh, ak ťa rozpočet tak obmedzuje, je pozrieť aj po drahších, no bazárových modeloch. Tam zoženieš aj lepšie za fajn cenu, aj keď váha/skladnosť/terénosť budú vždy o kompromise.
Skús kuk napr. Baby Jogger City Versa GT - funkčný, skladný, aj keď nie najľahší kočík.

Baby Jogger City Versa GT

Alebo sa poohliadni po neotočnom modele, ktorý bude ľahší, skladnejší aj lacnejší - niečo ako Britax B-Motion Plus.

Britax B-Motion 4 Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli