Úzka autosedačka/podsedák do 36 kg (2x) pre situáciu, že v Škoda Octavia vzadu treba tri autosedačky

Zodpovedané
4. dec 2019

Prosím poradiť, aká sedačka/podsedák do 36kg je dosť úzka? Potrebujem dozadu vmestiť tri sedačky: dve sedačky do 36 kg a k tomu vmestiť jedno vajíčko, neskôr 9-18kg sedačku.. máme Škodu Octavia, teraz fungujeme, že je vajíčko vpredu a decká vzadu majú Romer Kidfix, ale sú veľmi široké a na ISOFIX, medzi ne si ani nikto nesadne - a už vôbec nehrozí tretia sedačka. Preto ich potrebujem vymeniť za nejakú užšiu variantu.

Ďakujem

Ahoj,

my máme rovnakú situáciu - len so sedanom Citroen C-Elysée. Tri deti, starší dvaja v 15 - 36 kg autosedačke a najmladší bol pôvodne v 0 - 18 kg Britax Römer First Class Plus, neskôr potom (a teda doteraz) už v kategórii 9 - 36 kg.

Preto ti rovno poviem, že s isofixom sa treba rozlúčiť - tri (ani dve) isofixové autosedačky jednoducho nedáš, lebo ich treba tak naposúvať a naskladať, že ku konektorom nedočiahnu. Je potrebné mať 3 úzke autosedačky, pričom tie dve 15 - 36 kg som ja vybrala najužšie, čo som našla. A to Maxi-Cosi Rodi SPS. Sú bezpečné, dobré testy, úzke, jednoduché, s dobrou ochranou hlavy. S nimi po bokoch som First Class dala do stredu v prostismere, tak sme vošli. Neskôr s jednoduchšou 9- 36 kg pútanou pásom sme zasa vošli tak, že najstarší je v Rodi v strede, a na jednej strane má ďalšiu Rodi so stredným a po druhej (ľavehj ruke) zasa najmladšieho v jeho autosedačke, už smerujúcej vpred.

Britax Römer Adventure by bola tiež jednoduchšia, bezpečná a hlavne ÚZKA autosedačka (ak by sa ti Rodi nepozdávala).

A ešte odporúčam dokúpiť predlžovák zapínania bezpečnostnéhgo pásu pre túto situáciu (seatbelt extender), lebo medzi tromi je dosť náročné strčiť tam ruku a trafiť (objednávala som z ebay, ale určite sa dá zohnať všelikde).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli