ABC Design Salsa 4 - je dobrou voľbou? Ktorý typ Salsy? A existujú aj podobné, iné značky?

Zodpovedané
26. sep 2019

Dobry den,

Rozmýšľame nad kombinovaným kočíkom ABC Design Salsa. Bábo bude novembrové. Prosím, je to dobrá voľba? Príp. ktorý typ, značka je podobná tomuto kočíku?

A ešte jedna otázka - je ich viac druhov, aj tých Salsa 4. Ktorý z nich je dobrý aj do terénu, aj do mesta? Konštrukcia je asi rovnaká...

Vďaka za ochotu a čas.
B.

Ahoj,

ABC Design Salsa 4 je minimálne vo svojej typovej a cenovej kategórii určite veľmi dobrou voľbou. Pomer váhy (v základnej verzii pod 12 kg), veľkosti kolies + ich odpruženia, naviac pre teba ako maminy novembrovčiatka výhodnej priestrannej vaničke s velikánskou strieškou (XXL striešku má aj športová časť, čo je super) je v tejto sume za kočík skvelý. Určite jeden z top favoritov.

ABC Design Salsa 4

Čo sa týka typov, sú v podstate iba dva. Jeden, základný, bez prívlastkov - je vybavený bežnými melange poťahmi a najmä, penovými (ale kvalitnými, bez zapichávania kamienkov) kolesami. Za mňa osobne, pretože je ľahší, je pravdupovediac lepší.

Druhým by bol Salsa 4 Air s nafukovacími kolesami, v prémiovejšej Diamond Edition s prešívanou koženkou a dvomi novými, do siva ladenými farbami, plus teda na chrómovo lesklej (funkčne však rovnakej) konštrukcii. Tie nafukovacie kolesá tu vidím ako výhodu najmä vo viac náročnom teréne, ale taký klasický zhoršený terén prejdeš aj s tými základnými vďaka fajnovému odpruženiu. Čiže pri Air verzii si musíš tú vyššiu váhu naozaj potrebou tých nafukovačiek odôvodniť, inak tam nevidím dôvod.

ABC Design Salsa 4 Air

Poslednou vecou, čo môžeš nájsť, a to pri oboch variáciách - Air i ne-Air, je nová Fashion kolekcia, ale tam sa jedná iba o prívlastok znamenajúci (príplatkové) vzorovanie a iné štruktúrovanie najmä vnútorných textílií, čo je teda zaujímavá možnosť, ak si potrpíš na farby, vzory a detaily. Ale teda kočík to mimo toho nezmení. Mne osobne sa dosť páči nová jae & melon, ktoré sú akoby viac polstrované a v, dýchajúcich - perforovaných, pastelových farbách.

A k dotazu iných značiek. Mne osobne príde ABC Design-u najbližšia taktiež nemecká, a cenovo relatívne dostupná značka Moon.

Od nich by mohol zaujať predovšetkým nový Moon Style - pomer váhy, dizajnu a funkcií je veľmi príjemný. Z menších, skladnejších metských kočíkov je aktuálne veľmi obľúbený aj model ReSea (S), ale teda sa potom odpružením na Salsu nebude chytať. Ale zasa ponúka aj zloženie s nasadeným športovým sedadlom.

Moon Style

Moon ReSea S

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli