Aký cenovo prístupný kočík odporúčaš pre májové dieťa?

Zodpovedané
19. jan 2022

Ahoj,

hľadám cenovo prístupný kočík pre májové dieťa (trojciferná suma).

Požiadavky:

  • ľahké skladanie,
  • ľahké nastavenie,
  • nastaviteľná rúčka do dĺžky,
  • polohovanie rukoväte,
  • odvetranie striešky aj spodnej časti,
  • dlhšia strieška,
  • kvalitný ľahko čistiteľný a nepremokavý materiál.

Mám dilemu ohľadom kolies. Budeme sa pohybovať v rôznych terénoch, no najlepšie by boli asi bezúdržbové.

Z hľadiska funkcionalít sa mi páči Junama alebo Anex, no tie sa cenovo hýbu k vyšším sumám.

Aké sú Tvoje návhy?

Ďakujem

Ahoj,

veľmi dôležitou zásadou pri výbere kočíka pre letné a jesenné deti je podmienka priestrannej vaničky veľkých vnútorných rozmerov. A to preto, lebo v zime, keď má dieťa cca 5 - 8 mesiacov potrebuješ tento priestor pre dieťa vložené vo fusaku. Aby nemalo pocit stiesnenia a nepohody.

Medzi bezúdržbové kolesá vhodné aj do terénu patria kolesá plnené gélom alebo penou, pri nich defekt nehrozí.

Jedným z vhodných modelov je Tutis Uno 3+. Vlastnosti tohto kočíka som podrobne rozobrala tu v porovnaní . Nájdeš tam výhody a nevýhody. Hlboká vanička tohto modelu má veľké vnútorné rozmery 84 x 38 cm. Kolesá sú bezúdržbové, nosnosť športovej časti je 22 kg, takže skvele vyhovuje tvojim kritériám až na jedno a to požiadavka teleskopickej rúčky. Cena kočíka 2v1 sa u predajcov priamo tu na MK pohybuje od 702 eur.

Tutis Uno 3+

Jeho kolega Tutis Uno+ je tiež výbornou voľbou. Avšak tiež nemá teleskopickú rúčku, inak do bodky spĺňa tvoje kritériá. Bližšie informácie nájdeš priamo tu a do kočíkopédie bude pridaný v čo najbližšej dobe.

Určite si pozri model aj Muuvo Quick 3. Je to kvalitný poľský model, ktorý má vaničku odvetranú ventilačnou sieťkou v strieške a aj ventilačným okienkom na bodu vaničky. Tento moderný, prevažne mestský kombinovaný kočík minimalistického dizajnu a praktickej funkcionality s väčšími gumovými kolesami. Vanička je naviac o málo priestrannejšia a s úchytom na prenášanie vo forme madla v strede. Konštrukcia je odľahčená a na svoj typ mimoriadne skladná, čo spolu so skladacou vaničkou a sedadlom zložiteľným na placku robí z tohto modelu výborného spoločníka na prechádzky, nákupy i cestovanie. Uľahčuje to aj skladanie jednou rukou, ale tiež dobre prístupný nákupný košík. Okrem funkcie skladania je hlboká vanička extra polstrovaná, dostatočne priestranná a vybavená strieškou s odopínateľným šiltom pripomínajúcim známu značku Stokke. Dá sa na nej rozšíriť i odopnúť odvetrávací panel. Športový sedák je priestranný a je taktiež vybavený predĺžiteľnou a odvetrávanou strieškou so šiltom. S prípadnými voliteľnými adaptérmi môžeš základnú dvojkombináciu rozšíriť o cestovný systém s autosedačkou.

Muuvo Quick 3.0

Nemecký model Moon Relaxx Edition je špeciálny kočík, ktorý vyniká priestranným športovým sedákom a veľkou hlbokou vaničkou s vnútornými rozmermi 80 × 31 cm. Má ventilačné odopínacie okienko a prémiový matrac. Navyše systém CIRC AIR vytvára príjemnú klimatickú zónu pre bábätko. Priedušný matrac so zvislými vetracími kanálikmi v kombinácii s vodorovnými vetracími kanálikmi na dne hlbokej korby poskytuje zdravú klimatizáciu, prívod a cirkuláciu kyslíka. Skladanie kočíka je rýchle a veľmi jednoduché. Má minimalistické línie, štýlový dizajn s prešívanými koženkovými poťahmi teleskopického madla. Textilné materiály sú z vysoko kvalitného, ​​extra silného materiálu, ktorý je priedušný a vhodný pre alergikov. Zároveň sú aj vodoodolné a dokonca odpudzujú nečistoty. Športovú časť môžeš nastaviť po aj proti smeru jazdy. Má polohovateľnú opierku nôh i chrbta, až do úplného ľahu. Rozopínateľná strieška má ventilačnú sieťku s UPF 50+ ochranou, pri športovej časti je výškovo nastaviteľná, takže si ju môžeš prispôsobiť podľa potreby. Kolesá kočíka sú nafukovacie, poskytujú tak maximálne odpruženie aj pri jazde v teréne. Váži okolo 11 kg a ľahko sa s ním manévruje, takže určite nesklame.

Moon Relaxx Edition

O čosi skladnejší je jeho kolega Moon Rocca Edition. Je o čosi užší a v aute zaberie o pár centimetrov menej. Inak sa svojou priestrannosťou a funkionalitou rovná Relaxx-u.

Moon Rocca Edition

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally