Aký hlboký kočík pre druhorodené dieťa a vysokých rodičov?

Zodpovedané
18. nov 2022

Ahoj,

moje druhé dieťa sa narodí v apríli. Prvý syn má 2,5 roka. Momentálne máme športový kočík Nuna Tavo a Babystyle Oyster Zero. Určite si ich chcem nechať aj pre druhé dieťa.

Preto zháňam ideálne iba hlboký kočík. Rozmýšľam iba dokúpiť vaničku na Oyster, ale odrádza ma veľmi krátka strieška na vaničke. Tá sa dá dať iba do jednej polohy a zároveň sa bojím, či bude dosť pevný. Prípadne kúpim niečo úplne iné (kľudne dvojkombináciu) cca do 350 eur (bazárové). Oslovil ma napr. Cybex Balios S. Sme obaja vysokí (175 a 190 cm).

Vieš nás nasmerovať?

Ďakujem

Ahoj,

hlboká vanička Babystyle Oyster Zero má štandardný rozmer striešky. Nie som si však istá, či ju ešte zozenieš. Kočík sa už nevyrába a nahradil ho novší model Babystyle Oyster Zero Gravity. Ak Ti kočík vyhovuje a si s ním spokojná, tak určite by som sa ju pokúsila zohnať. Vnútorné rozmery hlbokej vaničky sú 74 × 31 cm, čo je taký štandard. Akurát ma prekvapuje, že Vám vyhovuje iba 102,5 cm výška rodičovskej rukoväte. Nakoľko je dosť nízka a ja ho skôr odporúčam nižším alebo stredne vysokým rodičom. Ale občas sa to stáva. Ako sa hovorí: „Sto ľudí, sto chutí."

Cybex Balios S je mestský kočík, ktorý som osobne vlastnila a testovala. Napísala som o ňom aj podrobnú recenziu, ktorú si môžeš prečítať. Strieška hlbokej vaničky je rovnakých rozmerov ako má Oyster Zero akurát má naviac vyklopiteľný šilt. Je tiež o pár centimetrov priestrannejšia. Jej rozmery sú 77 × 32 cm. Kočík je vhodnejší pre vyšších rodičov, nakoľko má teleskopicky nastaviteľné rodičovské madlo vo výške od 99 do 110 cm. Jeho nadstavby sú tiež vyššie položené na konštrukcií.

Ja Ti odporúčam určite pozrieť a zvážiť kúpu kočíka ABC Design Salsa 4, ktorý je pre vysokých rodičov ako stvorený. Navyše sa k nemu dá pripnúť aj skejt pre mladšieho súrodenca. Jeho hlboká vanička je priestranná so strieškou XXL rozmerov. Od roku 2022 má vanička aj nové panoramatické okienko, ktoré zlepšuje cirkuláciu vzduchu a zároveň ponúka dieťaťu výhľad.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally