Aký kočík pre marcové bábätko?

Zodpovedané
21. júl 2022

Ahoj,

v marci čakáme bábätko a pomaly sa rozhliadam medzi kočíkmi.

Moji favoriti sú ABC Design Salsa 4, Joolz Hub+. Všade píšu, že je malý, ale videla som ho naživo a je krásny. Fajn je aj Cybex Priam alebo Bugaboo Fox 3. Tie sa mi zdajú, že sú veľké po zložení.

Moje požiadavky:

  • vhodný do terénu a aj do mesta,
  • nech je pekný,
  • priestranný,
  • skladný - máme veľké auto, ale kufor je úzky.

Ktorý kočík bude vhodný pre naše bábätko?

Ďakujem

Ahoj,

veľmi dobrý výber kočíkov! 🙂

Ak chceš kočík aj do terénu, tak by som z výberu vylúčila Joolz Hub+. Síce má veľmi dobré jazdné vlastnosti, ale je to skôr mestský typ kočíka. Do nejakého náročnejšieho terénu určený nie je.

Odporúčala by som skôr Joolz Geo3. Viac som sa o ňom rozpísala v tejto otázke v poradni:

Cybex Priam 4 občasný zhoršený terén tiež zvládne, ale ak bude takýto terén prevládať, tak by som ho nevolila. Do mestského terénu je to inak určite veľmi dobrá voľba.

O niečo viac sa prikláňam k Bugaboo Fox 3, ktorý zaujme aj veľmi ľahkou hmotnosťou (10 kg) a skladnosťou.

Ďalej odporúčam aj Easywalker Harvey3 alebo Easywalker Jimmey. Patria tiež k ľahkým a navyše ľahko zložiteľným (jednou rukou), ktoré sa zmestia aj do menšieho kufra auta.

Abc Design Salsa 4 Air je super kočík, ale je už menej skladný a ťažší (14,5 kg). Na každodenné nakladanie do auta to nie je veľmi pohodlné. Ale aj napriek jeho vyššej hmotnosti sa jedná o veľmi ľahko manipulovateľný kočík s výbornými jazdnými vlastnosťami.

Z Tvojho výberu by som najviac odporúčala Bugaboo Fox 3.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia