Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký športový kočík porovnateľný so skvelým starším Concord Fusion? PP Book Plus je nám už malý

Zodpovedané
29. okt 2019

Ahoj.

Chcela by som poradiť, ktorý z aktuálne vyrábaných kočíkov by parametrovo zodpovedal kočíku, ako bol Concord Fusion? Za mňa to bol jeden z najlepších kočíkov - čo sa týka priestoru pre dieťa, ale aj polohovanie, nastavenie rúčky, skladnosť... Jediné negatívne, čo som na kočíku videla, bola váha.

Momentálne máme Peg-Pérego Book Plus so sedačkou Pop Up. Kočík je super, no malá má rok a pol a je jej tak akurát - že keď dám v zime fusak, už neviem, či by sa hýbala.

Ďakujem za radu.

Ahoj!

Mojou prvou myšlienkou - ak si bola ozaj spokojná s Concord Fusion, je kúpiť si nový outletový. Jeden som totiž videla na Kiido: https://www.kiido.sk/B-40728-WC1-00155836/

Ono, rovnaký kočík vlastnosťami moc nenájdeš, je to konštrukčne, aj keď na prvý pohľad nevyzerá, dosť špecialitka. Čo sa váhy týka, je pod 12 kg, čo nie je málo, ale jednoznačne nie veľa. Priestorovo super, jazdne super, skladanie je dobre vymyslené… Určite sú aj iné kočíky, ktoré uvediem trošku nižšie, ale teda jednoznačne stojí za myšlienku sa k nemu vrátiť (radšej, než očakávať to isté a potom byť sklamaná).

Z iných, neotočných, priestranných a jazdne dobrých športových kočíkov by som spomenula Oyster Zero, Gesslein S4, Baby Jogger City Mini GT2, alebo iný Baby Jogger (celkovo jazdne a priestorom výborné kočíky)… či, najmä priestorovo, Britax B-Motion Plus (ale jazdne je dobré si ho radšej vopred naložený odskúšať - či ti sadne)… Z lacnejších stojí za myšlienku ABC Design Okini, možno aj Lionelo Annet.

Špecialitka Emmaljunga NXT30 je na dĺžku fakt super, aj keď strieška by mohla byť väčšia. Nový Maclaren Techno XLR so spojenou rúčkou mi tiež príde ako zaujímavá, priestranná, ale nie lacná možnosť.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.