Bugaboo, Cybex verzus Joolz. Ktorá značka je najvhodnejšia pre augustové bábo?

Zodpovedané
7. feb 2023

Ahoj,

v auguste čakáme bábätko s tým, že do zimy pôjdeme v hlbokej vaničke. Moja výška je 165 cm.

Rozhodujeme sa medzi značkou Bugaboo, Cybex a Joolz.

Ktorá z týchto značiek je najvhodnejšia na toto obdobie?

Ďakujem

Ahoj,

výhodou Tvojej výšky je, že Ti sadnú kočíky určené pre vyšších rodičov a aj pre stredne vysokých rodičov.

Pri výbere nie je podstatná značka. Dôležité sú funkcie a vlastnosti, ktoré od kočíka vyžaduješ. Kočíky značiek Cybex, Bugaboo a Joolz patria medzi kvalitné a populárne. Sú to veľmi obľúbené a drahšie značky.

Pri výbere pre Teba sa zameriam na kritérium veľkej vaničky. Je škoda, že si neuviedla aj terén, v ktorom sa s kočíkom budeš pohybovať. Ten je dosť podstatný.

Najväčšie vnútorné rozmery (79 x 34,5 cm) hlbokej vaničky má Joolz Day+. So svojou 13,3 kg váhou však patrí k tým ťažším kočíkom. Má však priestranné aj športové sedadlo korýtkového typu, ktoré postačí cca 2 - 2,5-ročnému dieťaťu. Bratskou variantou s nekorýtkovým sedadlom a veľkou vaničkou je Joolz Hub+.

Najľahším kočíkom je jednoznačne Bugaboo Fox 3 so svojou 9,9 kg váhou. Je to kočík nabitý funkciami, ktoré rodičom a deťom uľahčujú život. Podobne ako Day+ je jeho sedadlo korýtkového typu.

Cybex Priam 4 vyniká jedinečným dizajnom, ktorý je len ťažké napodobniť. Je to mestský typ kočíka, ktorý však občasný zhoršený terén dediny zvládne. S váhou konštrukcie s nasadeným športovým sedadlom 12,9 kg nepatrí k najľahším. Medzi jeho plusy patrí funkcia dvojkolies. To znamená, že ho prepneš do režimu, kde kočík po schodoch (pláži) ťaháš po dvoch kolesách za sebou. Skladnejšie rozmery po zložení má Hub+.

Prípadne môžeš voliť aj jeho elektrickú variantu Cybex e-Priam. Táto funkcia uľahčuje život rodičom, ktorí často prekonávajú kopcovitý terén. Podobne ako elektrobicykel, ktorý pomáha a uľahčuje prejazd strmím terénom do kopca. Jednoducho zapneš elektropohon kolies a nemusíš tak tlačiť. Jeho mínusom je však vyššia 15,2 kg váha, ktorú pri nakladaní a vykladaní napr. z auta - pocítiš.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally