Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dvojkombinácia do 700€ - aj do horšieho terénu - tak aby v športovej časti dieťa vydržalo co najdlhšie

Zodpovedané
20. mar 2020

Ahoj Eli,

chcela by som ťa poprosiť o tvoj názor a odporučenie vhodného kočíka nakoľko v tejto dobe (so zatvorenými obchodami) nebudem mať možnosť si kočík osobne odskúšať.

Potrebovali by sme dvojkombináciu pre májového chlapčeka. Vanička nemusí byť príliš priestranná, lebo predpokladám, že v zime sa mi už s fusakom do žiadnej 6 mesačný nevôjde. Chcela by som ale aspoň trošku priestranejší športiak, tak aby sa doňho do tých cca 2 rokov malý zmestil - ale zasa nie príliš široký, aby som s ním mohla prejsť aj pomedzi uličky v obchodoch (preto som vylúčila Britax Go Big, lebo mi príde svojou šírkou ako taký malý tank).

Primárne by mal byť určený do mesta, ale chcela by som s ním chodievať aj na našu "panelovku" čo je štrkovo-lesná - rozbitá cestička - tak aby zvladol aj horší terén, ako aj väčšie množstvo snehu v zime (Kysuce) - a samozrejme naše rozbité chodníky.

Čo sa týka skladnosti a ľahkosti, tak kufor auta máme veľký, takže tam problém nevidím - a bývam síce na 3. poschodí bez výťahu ale nepredpokladám, že sa budem ochotná s akýmkoľvek kočíkom ťahať na 3. poschodie, takže ho budem aj tak nechávať v tzv. Kočíkarni. Tak keď bude aj ťažší, nevadí, len aby mi to skôr nevadilo pri samotnom jazdení a manévrovaní s kočíkom. Kočík by mal byť vhodný aj pre vyššieho manžela - 188 cm. Ja mám 168 cm. Preferujem skôr nekorýtkové sedenie.

Predbežne sa mi páčia nasledujúce kočíky:

ABC Design Salsa/Salsa Air - len mám z neho pocit, že má taku labilnejšiu a dosť krčivú striešku, aj keď možno je to tým, ze je dosť veľká.

Moon Style 2020 - ten sa mi fakt páči len sa bojím toho, že ten športiak je taký menší a malý tam do 2 rokov nevydrží.

Britax Smile 3

A veľmi sa mi dizajnovo páči nový Anex L-type - len je to asi ešte novinka a nemám o ňom bližšie informácie, tak ak si sa s ním uz naživo stretla, veľmi by ma zaujímal tvoj názor na tento kočík. Dizajnovo mi totiž pripomína Mamas and Papas Ocarro a celkovo také tie drahšie moderné kočíky, len je cenovo dostupnejší, kedže je to myslím Poliak.

Samozrejme sa nebránim ďalším tvojím návrhom a odporúčaniam.

Ďakujem

Ahoj!

ABC Design Salsa/ Salsa Air mne osobne príde ako naj voľba. Labilnejšia strieška - to vidím ako najmenší problém, lebo na druhú stranu je ozaj veľká a chráni, a je to vec zvyku. Mimo toho - veľkosťou kolies, váhou v pomere k výkonu, veľkou vaničkou aj sedákom je podľa mňa vo svojej cenovej kategórii veľmi podarený.

Moon Style je podľa mňa asi najkonkurenčnejí model, možno spolu s Jané Kawai - sú to šikovné, relatívne ľahké no schopné kombinované modely, a za mňa so žiadnym chybu veľmi nespravíš. Vyhotovením konštrukcie a dizajnom mne najviac imponuje Jané, ale tam je zasa sieťka v strieške a tiež nie najväčší (aj keď nie malý) sedák, takže každý toto bude vidieť inak. Každopádne ja odporúčam aj Kawai, a k Style - za mňa super, ale podobne ako nižšie zmienený Anex je pravda, že dsedák nemá najväčší. Podľa mňa to však do dvoch rokov dáte so všetkými.

Britax Smile 3 je určite šikovný model, a je to aj vyšší kočík - prečo nie? Cenovo je super, ale teda nie je to najmenší kočík. Príde mi, žo to, čo popisuješ, ti prakticky splní skvelo.

Anex l/type, musím povedať, sa mi veľmi pozdáva. Vyzerá to váhou aj prevedením veľmi šikovný, pritom však relatívne odolný kočík s dobrými funkciami. Vytkla by som predsa len čosi, a to - skôr kratšie sedadlo (čo je na otočný model bežné) a striešku v ľahu (v sede je veľká, ale tým, že sa hýbe so sedadlom, bude sedák v ľahu otvorenejší). Nič z toho ale nie je extrém a zo dva roky s ním isto vydržíte. Za mňa áno, ak si s týmito negatívami ok a cena ti vyhovuje.

A k nejakým ďalším odporúčaniam - snáď len niečo ako Concord Wanderer/ Camino kvôli terénu. Ak by si bola ochotná zvážiť aj korýtko, ja osobne by som jednoznačne nevynechala ani Baby Jogger City Premier, aj kvôli priestrannosti sedadla a celkovej kvalite.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.