Dvojkombinácia pre jarné dieťa, z bazáru. Do mesta, otočný, + ľah a predĺžená strieška

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý deň,

som úplne zúfalá z výberu kočíka, kedže som prvorodička. Bábo sa narodí na prelome apríl/máj. Uvažujem nad značkami ABC Design, Britax, Bugaboo, Bebetto, Easywalker, Zopa Move... takže dost široké rozmedzie - a nebránim sa ani iným značkám.

Moje požiadavky:

  • ľahká a ľahko prenášateľná vanička, keďže som bez výťahu (to je pre mna veľmi dôležité)
  • športová časť otáčateľná v oboch smeroch
  • kolesá s aretáciou - myslím, že je to ok a je super, keď sa ľahko s kočíkom manipuluje
  • predĺžená strieška
  • športová časť aby sa dala dať do úplného ľahu (neviem, ako to je pri tých korýtkových kočíkoch - či je tam dieťatko pohodlne uložené)

  • nemusí byť nejak skladný, lebo mám veľký kufor a nejak často ho skladať nebudem
  • ja som nižšia a muž zase vyšší, ale on sa prispôsobí
  • kolesá netuším ake by mali byť... ale budem chodiť viac menej po meste a nejakých rozbitých chodníkoch
  • nakupný kôš mi je jedno, aký veľký bude
  • kočiar by som chcela z bazáru, ak by som taký našla (pride mi zbytočné kupovať nový)

Tak ak by ste mi pomohli nájsť nejaký, tak by som bola vďačná.
Vopred ďakujem

Ahoj,

začnem od všeobecnejších vecí - teda od korýtka. Korýtko je všeobecne rozdeľujúce ľudí, ale za mňa je to dobrá vec. Nepreferujem len jednu, pozerám aj na ostatné vlastnosti kočíka, ale ak ty si s ním ok, aj dieťa obvykle je a najmä ako menšie sa v ňom obvykle cíti pohodlnejšie - nešmýka sa. Ak by si bola s tým korýtkom ok, odporučím v prvom rade veľmi všestranný Baby Jogger City Premier či City Versa, keďže spomínaš, že budeš kupovať kočík z bazáru. Od Bugaboo by vyhovel najviac asi Fox, ale to bude pálka aj bazárový (ak nejaký vôbec nájdeš. Easywalker Harvey je určite super kočík, ale nejak to pri tom, čo cítiš, až tak necítim.

Baby Jogger City Premier

Baby Jogger City Versa

Bugaboo Fox

Easywalker Harvey

Z klasického rovného ľahu by som určite povedala, že ABC Design Salsa 4 nie je zlá voľba. Britax Go Big, čo sa týka jazdných vlastností (a keď neriešiš skladnosť) je určite topka. Ja osobne by som do výberu pridala aj niečo ako Moon Style.

ABC Design Salsa 4

Britax Go Big

Moon Style

A zamyslieť sa stojí aj nad novým Joie Versatrax.

Joie Versatrax

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli