Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Golfový kočík na skoro každý deň a na rozbité bratislavské chodníky pre 17mes.

Zodpovedané
10. okt 2019

Prosim o radu - aky golfac by bol vhodny pre 17mesacne dievcatko? V kociku uz nespava, poobedny spanok jej doprajem doma. Kocik by bol teda na bezne prechadzky, ked uz by nevladala chodit - do obchodov a podobne. Najlepsie s funkcnym odpruzenim.

Resp. je lepsie vybrat radsej sportovy kocik nez golfac - este pre taketo male dieta?

Ahoj,

golfový kočík s funkčným odpružením - takých tak veľa nie je. Ono tu je veľmi dôležité, o akej cenovej klategórii sa bavíme. Ak by sme proste hovorili o dobrom, kvalitnom a ako-tak odpruženom golfáči nehľadiac na cenu, odporučím značky Maclaren. Fakt priestranné aj neskôr pre veľké dieťa, kvalitné, super jazdné vlastnosti a aj je tam to citeľné pruženie - tlmenie nárazov. Aj tá nová línia Arc so spojeno rúčkou je z môjho pohľadu skvelá. Nejedná sa však o lacnú záležitosť - jedine teda, že by si bola ok aj s bazárovým. Každopáýdne čo sa pohodlia jazdy týka je to, z golfových kočíkov, jedna z naj volieb.

V takej nižšej cenovej kategórii by som ja osobne zasa pozerala na Koelstra Simba T4 alebo obľúbený Peg-Pérego Pliko Mini. Najmä u PP čakaj menej odpruženia a skôr jazdu len po bežných, nenáročných trasách - cena i skladnosť je však u oboch fakt super.

Z takých športovo-golfových hybridov ďalej odporúčam pozrieť Baby Jogger City Mini Zip - výborný, funkčný a najmä kvalitný kočík so super skladaním. Akby si potrebovala lacnejšiu verziu, podobným je aj Baby Monsters Kuki - je ale o čosi menej priestranný, takže leprie pre drobnejšie deti (aktvoja dcérka je z tých menších, je to super v takom prípade).

No a k športiakom - čo sa pohodlia jazdy týka (jednoručné ovládanie, pevnejšia konštrukcia), ako často ajpriestoru, určite je to lepšie riešenie. Niekedy však aj o čosi viac vážiace alebo priestor zaberajúce. Pár príkladov dorbých a vhodných: Mutsy Nexo, ABC Design Okini, Greentom Upp

A poslednou kategóriou, ak by si fakt potrebovala len niečo malé a šikovné, by boli tie cestovné športiaky - tam ale, na skoro každodenné používanie, treba skôr lepší a s aspoň trochu schopnými kolesami. Cybex Eezy S+ alebo Ergobaby Metro, prípadne GB Qbit+ All-City by asi boli moja voľba.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.