Je lepší kočík Joolz Day alebo Cybex Priam?

Zodpovedané
9. aug 2022

Ahoj,

páči sa mi Joolz Day a Cybex Priam.

Ktorý z týchto kočíkov je lepší?

Po staršej dcérke máme Cybex Mios (aj vaničku), ale bábätko čakáme v zime v decembri.

Je šanca, že zvládne celú zimu v snehu a aj horší terén?

Preto zvažujem tieto dve varianty, najskôr z druhej ruky. Bývame v bloku na prvom poschodí bez výťahu, kočík nosíme vždy hore so sebou.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

úprimne 16 cm kolesá modelu Cybex Mios podľa mňa zvládnu upravené zasnežené cesty. Nie však prejsť čerstvou 20-centimetrovou snehovou nádielkou.

  6 skúseností

Čo sa týka modelov Joolz Day+, Joolz Day2 alebo Joolz Day3, tak tieto kočíky neodporúčam do horšieho terénu. Za prvé - vážia cca 13 kg a po prikúpení nafukovacích kolies vážia ešte viac. Nie sú ani také celkom spratné. A vôbec si neviem predstaviť ako ho vynášaš na prvé poschodie.

Prečítaj si názory mamičiek, ktoré kočík reálne vlastnia a čo o nich píšu.


  17 skúseností


  12 skúseností


  5 skúseností

Môj názor na Cybex Priam je, že to je mestský typ kočíka. Ale občasný zhoršený terén zvládne. Jeho výhodou je funkcia dvojkolies. To znamená, že ho prepneš do režimu, kde kočík po schodoch (pláži) ťaháš po dvoch kolesách za sebou. Úprimne, pri cca 12 kg konštrukcií sa mi to nezdá až také praktické. A keby som to mala robiť každý deň, asi by ma porazilo. Viem, že dizajn Priamu je unikátny. Ale zváž, či Ti to za to stojí.

  12 skúseností


  2 skúsenosti

Najľahším modelom na trhu je Bugaboo Fox 2, ktorý sa kvalitou a dizajnom vyrovná Cybexu.

  11 skúseností

Alebo mám pre Teba ešte jednu možnosť. Veľmi dizajnovo podobný model je Venice Child Kangaroo. Váži však iba 10 kg, má však všetky funkcie ako cybex. Na zahraničných e-shopoch ho zoženieš za skvelú cenu. A to iba 550 eur za dvojkombináciu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally