Joolz Hub či iný kombinovaný kočík? Aký vybrať - ideálne s dlhou vaničkou? Príp. aj súrodenecký

Zodpovedané
4. dec 2019

Ahoj Eli!

Rada by som sa Ťa spýtala na tipy a názor na kočík. Budeme mať júnové bábätko, zatiaľ ešte nie som veľmi rozhľadená v kočíkoch a popravde mám z toho aj riadne strach - keď vidím, aké je ich množstvo.

Radi by sme mali dvojkombináciu, ktorá sa jednoducho ovláda, je pohodlná pre bábätko. Vzhľadom k tomu, že bude bábätko letné, by som preferovala dlhšiu vaničku, pretože v zime s fusakom bude zaberať viac miesta a neviem, či už bude bábätko vedieť natoľko sedieť, aby bolo v športovej časti. Tiež by sme chceli, aby bola športová časť otočná, a asi preferujem, aby bola nastaviteľná do úplného ľahu - viac ako korýtkové sedenie (aj keď asi každé bábo je iné, a iné veci preferuje).

Zatiaľ sa mi pozdáva Joolz Hub. Vedela by si mi dať nejaké svoje tipy cca v podobnej cenovej kategórii (prípadne aj menej)? Resp. tiež tvoj názor a skúsenosti s ním. Prípadne, ešte ak by to bol aj kočík, ktorý sa dá neskôr dorobiť na súrodenecký, by bolo fajn, keďže plánujeme skoro aj ďalšie bábo (to sa s Hubom asi nedá, iba s Joolz Geo, ale ten má tuším iba korýtko, na ktoré ešte nemám jednoznačný názor).

Ďakujem krásne!

Ahoj,

Joolz Hub je jednoznačne pohodlná mestská voľba. Super je tam ovládateľnosť, skladnosť, kvalitne spravené spoje. Do mesta na prvých dva a pol roka, absolútne super. Čo sa ale vaničkovej časti týka - priestranná je dostatočne, je to dobrá voľba. Zaujímavou je aj možnosť využitia rovno sedadla s Cocoonom - dieťa ti tak vojde aj na zimu a šetrí to peniaze aj priestor.

Keďže tvoje bude letné a na zimu už väčšie, príde mi to ako fajn voľba. Na dvojkočík ho ale nedáš - a mne osobne sa ani Geo nezdá tak dobrým (aj kvôli plytšiemu sedeniu, aj kvôli vaničke pri nohách, ktorá odstráni nákupný košík) ako najideálnejšie riešenie. Príde mi aj priveľký, zbytočne.

Joolz Hub

Joolz Geo2

Ja by som potom zvážila skôr Emmaljunga NXT60 F - relatívne skladný, no terénnejší, priestranný model. Kvalita, čo vydrží aj X detí za sebou. O cca 100 viac tam kúpiš aj NXT90 (už korýtko), ktorý sa dá prerobiť aj na súrodenecký tandem. Už to bude ťažšie, robustnejšie riešenie. Ale ak chceš pohodlne odvoziť dve deti a mať kočík, ktorý to aj v pohode ustojí, túto investíciu absolútne odporúčam.

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT90 Ergo

Mimo to by som single-to-double jednoznačne odporučila, hoc aj bazárový, Bugaboo Donkey - nie je skladný ani náhodou, ale mimo to je to jeden z najfunkčnejších takýchto modelov, kde je plusom aj dosť vzácne umiestnenie side-by-side (vedľa seba).

Bugaboo Donkey

A za myšlienku stojí aj Baby Jogger City Select Lux - kvôli možnosti nielen druhého sedadla, alebo aj prídavnej, jednoduchšej lavičky + fajn skladnosti aj s dvomi sedákmi. Jedná sa tam, ako aj u BGB, o sedenie korýtkové a vanička je z tých priemerných až menších.

Baby Jogger City Select Lux

A z klasických single jednokočíkov by som ešte vypichla ABC Design Salsa, Stokke Beat, Moon Style či Jané Kawai.

ABC Design Salsa 4

Stokke Beat

Moon Style

Jané Kawai

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli