Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kombinovaný kočík (3kombi) do 600 eur, nenáročný, pre prvorodičov, aby niečo aj vydržal. Odporúčania+na čo si dávať pozor?

Zodpovedané
18. sep 2020

Dobry den,

cakam svoje prve dietatko. Ma sa narodit o pol roka a nevyznam sa v este v kocikoch. Chceli by sme nejaky taky nenarocny, pekny nie extremne drahy - max do 600 eur. Najlepsie asi 3-kombinacia, aby nieco aj vydrzal.

Prosim poradte nam aky je najlepsi kupit, na co si davat pozor pri kupe.
Dakujem

Ahoj!

Pri kombinovanom kočíku v plnej trojkombinácii by som si ja dávala pozor na niekoľko vecí. Prvá, čo mi skáče do pozornosti, je, autosedačka - tú konkrétne by som ja ososbne kúpila inú, lepšiu, alebo aspoň našla trojkombi s kvalitnou značkou. Bezpečné, ktpré môžem 100% odporučiť, sú jednoznanče vajíčka Maxi-Cosi, Cybex, Joie, Kiddy, Recaro, Nuna (tie majú aj rovnaké adaptéry - koncovky, alebo potom Britax-Romer. Jasné, že vyjdú drahšie, ako nejaké no-name poľské vajíčka, čo sú skoro zadarmo ku kombinačnému setu, ale chránia ti dieťatko v prípade nehody, a to za to jednoznačne stojí.

Z nenáročných, lacnejších modelov, čo aj niečo vydržia, odporučím asi najmä ABC Design Salsa 4, ktorý zoženieš aj s ich autosedačkou (nie je vyslovene zlá, ale extra testy nemá) - a s adaptérmi a nejakým lacnejším Joie vajíčkom bude tá cena pekná. Za mňa v kategórii dobrý no nenáročný určite vyhráva aj Joie Versatrax, ktorý za krásnu cenu ponúka toho dosť.

Ak pôjdeš pozerať osobne, dáva pozor najmä na ovládateľnosť NALOŽENÉHO kočíka, dvíhanie na obrubník, či ho vieš poskladať a naložiť… Nie či je pekný a ako ho predavač chváli, ale ako naozaj ty osobne zvládneš aj rastúce dieťatko v kočíku a bežné úkony ako skladanie, vykladanie, vychádzanie na obrubník, otáčanie sedadla, nasadenie autosedačky… Pri objednávaní si ho tak poskúšaj doma, a neboj sa ho vrátiť, ak ti nebude sedieť (máš na to zo zákona pri internetových objednávkach 14 dní) - budeš s ním predsa kočíkovať denne tvoje dieťa, mala by si byť spokojná a kočík zvládať.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.