Kombinovaný kočík Adamex Luciano - nespokojnosť a samé problémy. Názor? Je potrebná reklamácia?

Zodpovedané
16. júl 2020

Ahoj,

asi uz je neskoro, kedze ho mam kupeny, ale neda mi to - chcela by som vediet, ake mas skusenosti so znackou Adamex? Kupila som ho na zaklade recenzie kamosky, vraj ona s nim je spokojna /iny typ Adamexu/ - ale ja som znacne sklamana... Mame ho 9 mesiacov, z toho 6 mesiacov hlboka cast, na nej sa odlomilo kolecko, ktorym sa nadstavovalo polohovanie babatka. Prave koleso neustale vrzga /po konzultacii v predajni vraj mame len vela mazat/ - ale tam sa stale dostane nejaky mini-kamienik a uz to vrzga /z tohto dovodu som kupovala novy kocik, aby nevrzgal - a som tam, kde som nechcela byt/. Taska, ktora bola ku kociku, ma uz obidve karabinky, ktorymi sa pripevnovala ku kociku, odpadnute, sportova cast mi pride ako zle vyvazena, mame tazsie dietatko /11kg/, ale stale je este male, aby som ho otocila v smere jazdy... Je otocena ku mne, aby na mna videla, a krasne sedi - ale nechce sa opriet, tak musi byt sedatko v 90stupnovom uhle - a staci sa trochu opriet o rucku kocika a hned sa prekacuje dopredu, je to normalne? Okrem toho, na tej sportovej casti je ta strieska akoby mala, ked ju naplno zatiahnem, aby malej nesvietilo, tak vyskakuje - a po bokoch su take casti so suchym zipsom aby prekryli plastove ohyby, a aj tie nedrzia, akoby to bolo male a stale sa to odliepa a vyzera to ako odstavajuce usi... A este k tej konzultacii u predajcu, komentoval to slovami, viete to tieto lacne kociky robia... to ako keby som si kupila este lacnejsi sa mi rozpadne? Myslis, ze ho mame reklamovat? Su toto dovody pre reklamaciu?

Dakujem za nazor a radu. Pekny den.
Ivana

Ahoj,

začnem s tým, že z toho, čo si tu vymenovala, to za mňa na reklamáciu tvojho Adamex Luciano je. Toto kočík nemá robiť. Áno, je to Poľská kombinácia, čo znamená nie luxus hodný trojtisícového kočíka, ale na druhej strane, stojí NIEKOĽKO STO (ak sa nemýlim, cez 500) eur. Výrobca to predáva ako nový a funkčný výrobok, určený predsa pre novorodené bábätká a maličké detičky, ktoré ešte nie sú dovyvíjané, a preto predsa takýto produkt, hocako lacný alebo drahý, musí spĺňať bezpečnostné kritériá, ako aj kritéria na zdravý vývoj bábätka. A to znamená, že prekacovanie kočíka pri jeho normálnom použití, ktoré manuál dovoľuje, je obrovská a zásdná chyba, skoro až na SOI.

Adamex Luciano

Ja by som z toho, čo si mi tu napísala, urobila body - a tie by som oficiálne emailom poslala predajcovi v zmysle: Zakúpila som u vás v dobrej viere a za sumu XY tento model kočíka a používam ho so svojím dieťatkom, ktorého zdravie i bezpečie mi je drahé. Chyby, ktoré sa vyskytli, sú tieto:

  • na hlbokej časti - polohovaní sa odlomilo koliesko,
  • pravé koleso, aj keď je správne lubrikované, neustále vŕzga po akomkoľvek použití vonku (keďže sa doň dostane, ani neviem ako, kamienok alebo čokoľvek),
  • na taške sa odlomili karabínky (pri bežnom používaní bez preťažovania)
  • športová časť s dieťatkom v rámci váhového limitu (predsa len, výrobca uvádza 15 kg, nosnosť, takže do 15 kg MUSÍ kočík fungovať v poriadku) prevažuje a ohrozuje zdravie dieťatka vo vnútri,
  • upevnenie striešky vyskakuje, plastové zuby nedržia a suchý zips sa pri normálnom používaní odliepa a odstáva.

Kočík potom prines na reklamáciu a kľudne pohroz obrátením sa vyššie. Vôbec nie som fanúšik takýchto hádok, ale v tomto prípade popisuješ, čo presne kočík nesmie robiť. Tieto závady musia opraviť.

A nakoniec odporučím radšej nekupovať kombinovaný kočík z Poľska. Aspoň nie tohto typu (vždy radšej pozri, či nájdeš dostatok dobrých recenzií, a to aj - resp. najmä - na športovú časť).

Ak tak overený z dlhodobejšieho hľadiska a na základne početnejších recenzií, nielen jednej od kamošky. Za mňa Adamexy, najmä pri športovej časti, nie sú dobre spravené a hlavne sú obvykle aj na priestor skôr malé. Vaničky ešte ako tak. Ale ja by som buď kúpila nejaký modernejší, menší kombinovaný kočík, alebo radšej kúpila hoc drahšiu, ale overenú značku, hoc z bazáriku.

Držím palce s reklamáciou

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli