Kombinovaný kočík (trojkombinácia) pre marcové bábätko, na dedinu - odpružený, cca do 700 eur

Zodpovedané
22. nov 2019

Ahoj Eli,

čakáme svoje prvé bábätko a som zmätená zo všetkých tých recenzií a referencií - cítim sa stratená v tom, aký kočík si zaobstarať. Bábätko sa narodí v marci, a preto by som chcela kočík,ktorý:

  • bude zvládať dedinský terén (niekde nie je asfalt, ale len kamienky) - nehľadám kočík na mestské chodníky,
  • kolesá nech nie sú malinké, určite gumené (nenafukovacie) a aby sa predné dali otáčať, ale aj zakliknúť na pevno,
  • vanička bude mať vnútorný rozmer viac ako 75 cm, a šírka tiež aspoň 31 a viac cm,
  • určite odpružený, keďže ako som písala - dedina,
  • nastaviteľná rukoväť (manžel je vysoký),
  • nie kočík, kde je možnosť vybrať farbu len čiernu,
  • určite nie retro štýl kočíka 🙂,
  • preferovala by som, aby to bola 3kombinácia (vajíčko nech sa dá nakliknúť na konštrukciu kočíka), prípade ak by som kúpila len 2kombináciu, aké vajíčko kúpiť pre malinké bábätko (svokra od nás býva 1 hodinu cesty autom, takže určite budeme sem tam merať takúto cestu autom),
  • mamičky asi hľadajú ľahšie kočíky, u mňa ak by to bol taký stred = vedela by som s tým existovať,
  • športová časť nech sa dá úplne do ľahu a nech má tam dieťa dostatok miesta (nie úzky),
  • športová časť otočná v oboch smeroch a na konci nech je možnosť, kde si dieťa položí nožičky, a ľahko skladateľná,
  • cena za 3 kombináciu max. 700 eur (pod čiaru možeš uviesť tipy aj 800 - 900 eur, ale to len pre info resp. možno z bazáru, hoci tomu nie som až tak naklonená).

Pozerala som tu už tvoje hodnotenia a odporúčania, písala si aj o ABC Design Viper 4, ale na neho je zlá recenzia na športovú časť. Kamarátka mi odporúča Zopa Move (novinka), mne sa však nepáči. Páči sa mi Inglesina Quad (ale stojí 900 Eur) a čítala som recenziu, kde ho mamička neodporúča, nakoľko jej po pár mesiacoch nechceli uznať reklamáciu. Sestra, 10 rokov dozadu mala Dorjan - poľský, ale veľmi si pochvaľovala. Viac menej ho využívala len doma, pričom je tiež na dedinskom teréne.

Snáď taký kočík existuje 🙂 Vopred veľké ďakujem za cenné rady, tipy a odporúčania.

Prajem krásny deň.
Gabi

Ahoj,

spomínaš ABC Design Viper, čo je určite uberanie sa dobrým smerom, aj keď teda je to kočík veľmi veľmi ťažký a asi aj preto horšie ovládateľný najmä s tou športovou časťou.

ABC Design Viper 4 2017

Ja by som od tejto značky skôr šla do modelu Salsa 4 (jednoduchšie, ale dobre odpružené kolesá), alebo prémiovejšej vyššej verzie (ale o trochu ťažšej) Salsa 4 Air Diamond Edition s kolesami nafukovacími. Velikánska vanička s XXL strieškou, super pruženie, obrovský košík a pomerne dostupná cena z tohto modelu robia super kombinovaný kočík. Športová časť je jednoduchšia, ale absolútne nie zlá (super je polohovanie do ľahu a XXL strieška). Za mňa pomer cena-výkon je tam jeden z najlepších. Najmä, ak v tomto limite chcete niečo relatívne ľahšie, ale na reálny dedinský terén. Autosedačku majú vlastnú, ale na rovnaké adaptéry naklikneš aj testované značky ako Maxi-Cosi, Cybex, Joie, Kiddy a ďalšie…

ABC Design Salsa 4

ABC Design Salsa 4 Air

Okrem neho, ktorý mi tak nejak jednoznačne pri tvojich kritériách “zazvonil”, mi nedá nespomenúť aj drahší, no vynikajúci a perfektne ovládateľný Britax Go Big. Za mňa topka na nerovnosti dediny.

Britax Go Big

Inglesina Quad by napriek na papieri super vlastnostiam, nebola najlepšou voľbou z dvoch dôvodov. Prvou by bol menší, ozaj otvorený sedák a druhou konštrukcia, ktorá na ozaj nerovnom teréne ľúbi hrkať a nebyť až takou terénnou, ako by sa mohlo zdať.

Inglesina Quad

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli