Ktorý dievčenský kočík má čo najdlhšiu ložnú plochu?

Zodpovedané
28. nov 2023

Ahoj,

chcela by som Ťa poprosiť o radu s výberom kočíka pre novorodenca (2/3 kombinácia). Mám však takú netradičnú podmienku. Najdôležitejší bod pre mňa je, aby to bol vyslovene dievčenský kočík (ružový, kvetinový). Plus, aby spĺňal aspoň väčšinu mojich požiadaviek:

  • cena do 800 EUR (môže byť aj z druhej ruky),
  • priestranná vanička,
  • dlhé/predĺžiteľné striešky na oboch častiach,
  • nie korýtkové sedenie,
  • veľmi dôležitý bod, aby bola čo najdlhšia ložná plocha (rodím dlhé deti),
  • aby zvládal jemný terén.

Existuje taký?

Obzerala som Inglesina Aptica XT, ale bohužiaľ nemá jedinú dievčenskú farbu. To je obrovská škoda. Ešte som pozerala Espiro miloo a Cybex Priam z druhej ruky.

Máš aj nejaké iné nápady?

Ďakujem

Ahoj,

ako prvý ma napadol model Kinderkraft Nea. V poradni ho často odporúčam. Je to kočík do mesta a aj na nerovný povrch dediny. Zároveň je moderne minimalistický a má zabudované všetky najnovšie funkcie. Napríklad má panoramatické okno na priestrannej hlbokej vaničke.

Espiro Miloo je prémiový dizajnový kočík pre rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovnejších cestách dediny. Nižšia váha a ľahká manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere, zabudovaným stabilizátorom vibrácií hlbokej vaničky a možnosťou polohovania sedadla do kolmého sedu či úplne rovného ľahu. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť, pretože v zloženom stave stojí. Obidve nadstavby patria na trhu k tým priestrannejším.

Podobné modely, ktoré zakúpiš aj v ružovej či kvetinkovej farbe nájdeš v mojich nedávnych odpovedia, ktoré Ti sem pripínam pre inšpiráciu:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally