Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Skladný ľahko ovládateľný športiak po 3kombi ABC Design Salsa - neviem, či otočný; mesto+rozbité chodníky, skladný+veľká strieška

Zodpovedané
13. aug 2020

Ahoj,

práve som sa pustila do vyberania športového kočíka. Mali sme 3-kombináciu ABC Design Salsa 4, pre mňa ľahko ovládateľný kočík, vyhovoval na naše kočíkovanie. Nedávno sme začali používať športovú časť, a príde mi celý kočík ťažšie ovládateľný, a zaberá dosť miesta v kufri auta.

Mám vo výhľade Cybex Balios S Lux, hoci tiež sa mi zdá, že je ťažší. Alebo som pozerala aj Cybex S+2, prípadne Cybex S+2 Twist. Tiež sa mi pači Joolz Aer. Z tých lacnejších som pozerala Joie Litetrax 4, keďže je dosť obľúbený, alebo Mutsy Nexo, hoci tam je asi kratšia strieška.

Chcela by som, aby sa kočík ľahko skladal a nezaberal veľa miesta v kufri, lebo cestujeme často autom k našim. Aby mal dosť veľkú striešku. To, či musí byť otočný zatiaľ nemám ujasnené, malý má pol roka, takže teraz ho mám tak, aby som ho videla. Chodíme prevažne po meste, takže žiadny náročný terén, len rozbité slovenské chodníky. 🙂

Ďakujem!

Ahoj!

Pravdupovediac, po kombinovanom kočíku, ktorý ti je ťažký, veľký po zložení a horšie sa ti s ním manipuluje, neotočný model by bol, minimálne z týchto hľadísk, absoltúne najlepším riešením. A keď vidím, že väčšina, čo zvažuješ, je takých, ťahá ma to ti taký silno odporučiť, aj keď teda vravíš, že synček má pol roka, tak neviem, ako veľmi si s tým skutočne ok. Ak si, hor sa do neotočného modelu.

Určite by som brala Cybex Eezy S+2 ako jedno z top takýchto riešení. Mutsy Nexo je taktiež super nápad - naozaj mäkký na jazdenie, pohodlný pre dieťa, podĺa m%na neurobíš chybu. Ak by ti predsa len prišla strieška malá, šupneš tam clonu na leto a vybavené. Maminky sú s týmto modelom všeobecne veľmi spokojné. Joolz Aer je super, ale pre 6mesačného podľa mňa treba ešte úplný ľah, plus je to kočík fakt skôr na cestovanie a kratšie presuny, nie na každodenné používanie s takým malým dieťatkom.

Cybex Eezy S-Twist+2 je určite dobrou alternatívou, ak teda otočnosť predsa len radšej áno. Za mňa fakt prvá voľba s týmito požiadavkami. Na skladanie fajn by bolo aj niečo ako Joie Versatrax, Moon ReSea Sport či novinka, Kinderkraft All Road (už mi ale príde väčší) by asi boli ďalšími z možných krokov.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.