Spoľahlivý kočík - dvojkombinácia pre decembrové bábätko a kočíkovanie za každého počasia

Zodpovedané
16. júl 2019

Ahoj Eli,

chcela by som ťa poprosiť o radu pri výbere kočíka. Bábo očakávame začiatkom decembra. Predstavu celkom aj mám, aký by som chcela - jediný problém je, že nemám možnosť vidieť všetky kočíky, ktoré sa mi páčia reálne a môcť si ich vyskúšať. Preto sa obraciam na teba ☺️

Bývame v meste (kde máme dosť náročné zimy) a starší syn mi prvý rok vôbec nespal doma, takže som kočíkovaním strávila celé dni za každého počasia. Rada trávim čas vonku, takže aj druhé bábätko by som chcela kočíkovať čo najviac to bude možné ☺️☺️ Preto potrebujem naozaj spoľahlivý kočík.

Chcela by som, aby mal dosť dlhú striešku - hlboká vanička aby sa dala dobre zabezpečiť proti chladu a vetru. Športovú časť polohovateľnú do úplného ľahu a určite nie korýtkové sedenie. Mohla by mať tiež slnečnú clonu, resp. predĺženú striešku, aby som nemusela pripínať plienky a pod. 😂 Tiež by som ocenila, keby boli vo výbave nánožníky, resp. fusaky, pláštenka, prípadne sieťka proti hmyzu - aby nebolo treba dokupovať zvlášť príliš veľa príslušenstva, a aby tam bol dosť veľký košík. Potrebujeme len dvojkombináciu, bez autosedačky. Nepáčia sa mi príliš robustné a mohutné kočíky. Cenovo by som si to predstavovala tak +- do 700 eur.

Jeden z mojich favoritov je Espiro Next Flow - má asi všetko, čo by som u kočíka potrebovala. Jediný problém je, že je dosť ťažký 😕 A keďže možno budem musieť občas cestovať aj MHD, asi by to bolo náročné. Tiež nemáme príliš veľký kufor v aute, ale možno budeme kupovať väčšie, tak sa spolieham, že sa nejak pomestíme ☺️

Ďalej sa mi veľmi páči Inglesina Aptica, akurát je asi drahší, než by som chcela 😕 resp. nenašla som nikde cenu komplet výbavy za dvojkombináciu.

A ešte som pozerala:
Moon Nuova City 2019
Babystyle Oyster 2/3
ABC Design Viper 4, Salsa 4, Condor 4
Mama Kiddies Nana
Roan Coss 2019

Veľmi pekne ťa prosím - poraď mi, na ktorý z týchto kočíkov sa zamerať, resp. ak mi vieš poradiť aj inú značku, ktorá by spĺňala moje požiadavky, budem ti vďačná.

Ešte jedna otázka. Vieš o nejakej kamennej predajni, kde by bolo možné vidieť aspoň niektoré z uvedených kočíkov naživo? Resp. oplatí sa ísť kúpiť kočík do Poľska a môcť si tam nejaký vyskúšať? Len z dôvodu, že tu sú skoro všetky kočíky na objednávku a v Poľsku ich mávajú dosť vystavených priamo na predajniach...

Ďakujem za každú radu a prajem pekný deň😉🙂

Janka

Ahoj,

Espiro Next Flow je na svoju kategóriu fajn, ale ako vravíš, veľmi ťažký a robustný kočík. S tým treba rátať, to sa nezmení - takže ak nemáš rada prirobustné, ťažšie modely, nebude to to pravé orechové.

Espiro Next Flow

Roan Coss je rovnaká kategória kočíka - veľký, robustný, ťažší (viac ako 15 a pol kg je ozaj moc).

Roan Coss

Poľský typ kočíka Kinderkraft Prime 2019 s 12 kg je optimálnejšou voľbou. Plusom je nízka cena, čo ti umožní dokúpiť viac výbavy, prípadne ušetrí na ľahký športiak o taký rok a pol, dva.

Kinderkraft Prime 2019

Moon Nuova je tiež veľký a ťažký kočík - najmä v športovej verzii. Ja by som, pri tvojich požiadavkách, tento model, rovnako ako aj ABC Design Viper a Condor (Condor je totiž korýtkový). Mama Kiddies Nana je zasa kvalitnatívne i funkčne nižší kočík, ktorý za mňa radšej, najmä v porovnaní s ostatnými, nie.

Moon Nuova

ABC Design Viper 4 2017

ABC Design Condor 4 (2017)

MamaKiddies Nana

Oysterom sa pomaly blížime k akceptovateľnej váhovej kategórii - je to stále full-size, ale v rámci možností ok. Cena je tam hlavne v plnej výbave, skôr vyššia - s výbavou okolo 1000 eur. Staršiu verziu by som už moc neriešila - predsa len, novší model je podstatne update-nutý a aktuálny (ako aj priestrannejší).

Babystyle Oyster 3

Babystyle Oyster 2

ABC Design Salsa mi z tebou vybraných príde zatiaľ ako naj riešenie. Váhovo, cenovo, obrovská strieška (na oboch nadstavbách), priestranná vanička. Je aj relatívne spratný, ale teda športiak sa musí odňať, čo je nevýhoda.

ABC Design Salsa 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli