Športový kočík od narodenia - aký je dobrý?

Zodpovedané
26. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som poradiť, aký je dobrý športový kočík už od narodenia dieťaťa.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

dobrý je veľmi individuálne. Dobrý čisto z pohľadu komfortu dieťatka? Za mňa Stokke Scoot či po novom Beat. Sedáky sú super.

Stokke Scoot V3

Stokke Beat

Alebo napr. Quinny Zapp Flex Plus, originálne korýtko so super možnosťou vložného vyrovnávacieho Cocoon fusaku-vložnej tašky-hniezda. Je to ale špecifický typ a ty neuvádzaš moc požiadavky, čo by okrem bábätka uspokojili teba.

Quinny Zapp Flex Plus

Ďalej poradím aj 2v1 kočíky, kde je športiak zároveň vaničkou. Niečo ako Diono Quantum je tak na prvé dva roky pre dieťatko super pohodlným pre viac vecí. Jednou z nich je určite aj neskutočné strieška.

Diono Quantum

Skús si možno premyslieť viac kritérií. Ok, chceš športiak od narodenia (v USA napr. maminy zvládajú aj športiak od narodenia LEN V SMERE JAZDY, zvládla by si to..?) Do akej sumy? Na aké používanie, terén, skladnosť do akého kufra, MHD…? Ako si ho asi predstavuješ, čo áno, čo nie..?
A pamätaj, asi každý športiak okrem tých mini-kikro možno použiť od narodenia, ak má úplný ľah, alebo do korýtka vložíš vyrovnávaciu vložku či Cocoon s V-čkom pod zadočkom. Ale teda úplný ľah a branie terénu do úvahy budú určite veľmi podstatné. A rovnako aj to, či 5-bodové pásy vieš pekne prispôsobiť bábätku.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli