Sú na jednoduchšie presuny vhodnejšie kočíky Bugaboo alebo Joolz?

Zodpovedané
9. feb 2023

Ahoj,

mám 17-mesačné dieťa a na jar by som chcela kúpiť kočík typu golfové palice na jednoduchšie presuny. Nie nejako extra na cestovanie, len tak do mesta a vlaku.

Páči sa mi Bugaboo Bee 3, Bugaboo Bee 5 , Bugaboo Bee 6 a Joolz hub po estetickej stránke.

Ktorý z nich je pre mňa najvhodnejší?

Ďakujem

Ahoj,

nerozumiem Tvojej požiadavke. Píšeš, že chceš kúpiť kočík typu golfové palice a vo výbere máš športové kočíky so spojenou rukoväťou.

Nedávno som radila mamičke, ktorá vyberala golfový kočík, tak Ti sem pripnem moju odpoveď pre inšpiráciu:

Porovnanie športových kočíkov Bugaboo Bee 3 verzus Bugaboo Bee 5 som robila v tejto otázke:

Bugaboo Bee 6 sa od Bee 5 odlišuje zvýšenou 22 kg nosnosťou športového sedadla, väčším priemerom kolies a pridaným detským madlom, ktoré je už v základnej výbave. Madlo je súčasťou sedadla a nepripevňuje sa dodatočne na bok kočíka ako u predchádzajúcich starších modelov. Inak sú jeho funkcie a vlastnosti totožné s Bee 5.

Joolz Hub je kompaktný mestský high-end nekorýtkový model značky pre rok 2018. Jeho výroba bola podobne ako pri Bee 3 a Bee 5 už ukončená, takže náhradné diely sú menej dostupné. Mal penové kolesá a tvrdšie mechanické odpruženie, takže jazda s ním mimo hladkých mestských povrchov nie je až taká jednoduchá. Spomedzi vybraných váži 11,5 kg, čo je najviac a po zložení nemá až také kompatkné rozmery. Inak je to super kočík do mesta pre nižších a stredne vysokých rodičov (do 165 cm).

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally