Vyskladaná kombinácia + skladný športový kočík, stredná cenová kategória, ľahkosť do auta. Na aké modely pozerať?

Zodpovedané
2. sep 2020

Ahoj,

neustále študujem jednotlivé tvoje príspevky, hľadám poďľa značiek a podobne.

No tých kočíkov na výber je strašne veľa. Je to ťažké. Preto sa ťa musím ešte raz spýtať, teraz už s viac info, ktoré mám. Chcem kočík samostatný a potom chcem kočík športový - po všetkých tých príspevkoch uvažujem že to bude asi najlepšia voľba si takto samostatne ich zaobstarať, a nie v 3kombinácii.

Na klasický kočík by som sa chcela zamerať na ľahkosť pri prenášaní a vození v aute, a taktiež aby vydržal aj na druhé dieťatko. Rozmýšľala som ABC Design Salsa 4 Air. Čo ty nato? Hľadám niečo v tejto cenovej kategórií plus mínus, rozmýšľam, že budem pozerať aj bazáre so zárukou.

A športový chcem aby bol neodoberateľný, ale jednoduché rýchle zloženie a priestrannosť, ležadlové spanie a pod. - výhody ktoré by mal mať, pri tomto druhu kočíka. O športovom to ešte nemám naštudované, preto si nechám poradiť, taktiež v cenovej kategórií stredne drahých kočíkov. Vajíčko mám po sestre, čiže to asi nebudem riešiť, kedže dietatko sa narodí v januári a asi tolko toho s ním nenakočíkujem.

Ďakujem krásne za tvoj čas. 🙂

Ahoj,

ideš na to veľmi dobre. Ešte aj výber sa mi vcelku páči, aJ keď ABC Design Salsa 4 AIR verzia sa mne zdá už trochu priťažká.

ABC Design Salsa 4 Air

Veľmi potrebuješ nafukovacie kolesá? Lebo ak je váha pomerne veľkou prioritou, čo sa z toho, čo píšeš, zdá, ja by som sa uspokojila s ľahšou ne-air Salsa 4 verziou. To odpruženie a kolesá čosi zvládnu a hlavne ak je to na začiatok, proste postačia.

ABC Design Salsa 4

Ja by som okrem toho pozerala aj na Kinderkraft All Road s fajn skladnosťou, teda relatívne k cene.

Kinderkraft All Road

Joie Versatrax a potom Lionelo Mari stoja tiež za zmienku - z tých nových so zárukou, ale pritom pomerne dostupných.

Joie Versatrax

Lionelo Mari

Mojou ďalšou voľbou by bolo niečo ako bazárová Emmaljunga.

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT90 Ergo

Emmaljunga NXT90 Flat

A ak by si predsa len bola schopná akceptovať aj korýtko, tak fakt skvelou investíciou z dlhodobého hľadiska - kvalita, skladnosť, výdrž - by bol podľa mňa Baby Jogger City Premier.

Baby Jogger City Premier

Z nových je v zaujímavých cenách aktuálne Teutonia Trio, keby si zasa hľadela na kvalitu aj terénnosť, ale nie až tak na tú váhu/skladnosť /v porovnaný napr. s tým Salsa 4 Air).

Teutonia Trio

Ku športiakom. Ten, ak teda nejdeš kúpiť niečo väčšie, pravdu povediac nemusíš riešiť hneď (môžeš samozrejme, ale ak ešte vôbec nevieš, na čo sa zamerať, možno trochu kočíkovania ti pomôže ujasniť si, aký terén, čo musí kočík mať, čo už nechceš a podobne…).

Ak by som tak všeobecne, ja by som išla do nejakého super, napr. BJ City Mini GT2, alebo niečoho fakt malého. Plus teoreticky tie adaptéry.

Baby Jogger City Mini GT2

A áno, radšej drahší lepší, ak už tak uvažuješ, že ten prvý bude na začiatok. Ak, tak si daj poprípade sledovať u nás na MK bazáriku ponuky napr. na ten CMGT2 a kúpiť ho, keď nejaká (dobrá) bude.

Zaujímavým by bolo aj niečo ako TFK Dot 2, Gesslein S4.

TFK Dot 2

Gesslein S4 Air+

Alebo z ľahších niečo ako Valco Snap Trend.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Ale ako vravím, myšlienky na rozpočet, terén, kvalitu, veľkosť po zložení si ešte môžeš rozmyslieť aj popri kočíkovaní väčšieho plnohodnotného kočíka, čo ťa naučí, ako to je (a potencionálne, ako to budeš chcieť lepšie a čo chcieť .

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli