Ako ochrániť rodičovský byt, keď sestra má vysoké dlhy a nespláca ich?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

moja sestra má veľa dlhov a to až vo výške 20 000 eur. Odsťahovala sa do Prahy a tam je zamestnaná. Dlhy nespláca a s nami nekomunikuje. Na Slovensku má na seba napísanú polovicu rodičovského bytu.

Čo máme robiť, aby sme o byt neprišli?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaša otázka patrí do právnej poradne.

Je možné so sestrou uzatvoriť mediačnú dohodu o vyporiadaní podielového spoluvlastníctva.

V tejto dohode, ak bude sestra súhlasiť, odpredá Vám jej podiel na byte a Vy ju súčasne z tohto podielu vyplatíte.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk