Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako pomôcť sestre, ktorá má problém s mužom?

Zodpovedané
RodinaRozvod manželstva
13. jan 2020

Dobrý deň,

chcem pomôcť sestre. Je 10 rokov vydatá a má trojročného syna. Muž večne nie je doma. Keď príde domov, tak príde večer o ôsmej naje sa a ide preč. Sestre vykrikuje, že sa nevie o decko postarať. Keď minie peniaze, tak vykrikuje, že ich nezarobila.

Potom vyvoláva celej rodine aká je protivná a nesvojprávna. To je len zlomok veci. Keď som povedala, že nech príde k nám bývať, tak sa vyhrážal, že sa postará, aby malého už nikdy nevidela.

Ako jej môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade si je potrebné uvedomiť, že ide o partnerský problém dvoch ľudí, nie Váš.

Je od Vás obdivuhodné, že sa snažíte sestre pomôcť, avšak zo skúseností musím uviesť, že druhá strana (napr. muž) nemusí túto pomoc oceňovať.

Vaša sestra by mohla navštíviť mediátora, ktorý osloví jej muža a v prípade, že bude súhlasiť, začnú mediačné konanie. Na mediačnom konaní sa preberú všetky príčiny konfliktu, prečo vznikajú a dohodnú sa riešenia, s ktorými budú súhlasiť obe strany.

V prípade, že si strany uvedomia, že riešenie pre nich neexistuje a lepší je rozvod. Mediátor im pomôže tento rozvod vyriešiť, či už z pohľadu starostlivosti o deti, alebo rozdelenia spoločného majetku.


JUDr. Renáta Králiková, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk
tel.č.: 0915 038 191