Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dajú nám striedavú starostlivosť?

Zodpovedané
Striedavá starostlivosť
6. mar 2020

Dobrý deň,

môj bývalý partner ma udal na sociálke a prišlo mi predvolanie. Dcérka bude mať v máji 4 roku a najskôr som mu ju dávala. Najprv nechcela u neho spávať a nosil mi ju vždy večer, lebo mu plakala, že chce ísť spať za mnou.

Potom sa stalo to, že u neho aj prespala cez víkend a vôbec som tomu nebránila. Chodila aj k jeho rodičom. Mne sa nepáči ako ju vychovávajú. Pred mesiacom prišiel pred môj dom, lebo sa dozvedel, že mám priateľa. Chcel sa zabiť. Vytiahol kuchynsky nôž a predo mnou a pred mojou dcérou sa chcel podrezať.

Keď sme ho stretli cez leto na kúpalisku, tak nám robil problémy. Opil sa tam a zhodil stôl s nápojmi a s jedlom pred mojimi známymi a kamarátkou, ktorá na neho zavolala aj mestskú políciu, pretože skoro prekotil stôl na jej dcéru.

Veľakrát sa stalo, že pred malou robil a mal takéto stavy. Dcéra potom moc u neho nechcela byť.

Čo mám robiť?

Dajú mu striedavú starostlivosť?

Peniaze mi zo začiatku aj dával. Potom prestal dávať, vraj nemá ani korunu. Vraj to dá na súd, tak čakám, čo mi príde.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom dotaze nepíšete, či už je Vaša dcéra zverená súdom Vám. V prípade ak nie, odporúčala by som sa najskor s otcom dcéry snažiť dohodnúť prostredníctvom mediácie.
Ak by na mediáciu nepristúpil, podať návrh na súd. V návrhu navrhnete komu bude Vaša dcéra zverená, aké bude výživné a prípadne upravíte styk otca s dcérou.

Čo sa týka striedavej starostlivosti, podmienky sú individuálne pre každý prípad. Avšak čo je pri striedavej starostlivosti podstatné, je to, že rodičia vedia spolu aspoň v základnej rovine komunikovať.


JUDr. Renáta Králiková, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk
tel.č.: 0915 038 191