Je možné súdom dosiahnuť, aby sa otec stretával s dcérou iba ak bude triezvy?

Zodpovedané
1. jún 2020

Dobrý deň

otec mojej dcéry je alkoholik. Stretávanie s dcérkou mame len na dohode medzi sebou. Vždy keď je triezvy, tak si malú môže zobrať. Nemám s tým problém. Chcem, aby mala s otcom dobrý vzťah.

Žiaľ, on triezvy býva málokedy a vtedy mu ju nedávam. Ide o bezpečnosť našej dcéry.

Je možné súdom dosiahnuť, aby mal pevné stanovené dni kedy sa stretnú, ale za podmienok, že bude iba triezvy?

Že akonáhle by z neho bolo cítiť alkohol, tak mu ju nemusím odovzdať?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka súdneho konania a stretávania sa len za podmienky, že bude otec triezvy uvádzam, že s takýmto rozsudkom som sa ešte nestretla.

Je možné však u mediátora uzatvoriť dohodu, kde si túto podmienku stanovíte. V podobnom prípade, kde bol problém alkohol u otca sa napr. rodičia dohodli tak, že matka pri vyzdvihnutí dala otcovi "fúkať" a otec sa zaviazal, že v prípade, ak by bol pod vplyvom alkoholu, dcéru by si nezobral. Ide však o individuálny prípad a ochotu oboch rodičov tuto situáciu riešiť dohodou.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk