Manžel ma týra a fajčí marihuanu. Kto mi môže pomôcť?

Zodpovedané
21. dec 2019

Dobrý deň,

mám dlhodobý problém s mojím manželom a už ozaj neviem ako situáciu riešiť. Pred dvoma rokmi som podala trestné oznámenie za napadnutie a nebezpečné vyhrážanie, pretože mi vyvrtol zápästie a vyhrážal sa mi, že má zabije. Dostal podmienku, zákaz pitia alkoholu a omamných látok.

No on znova pije, dokonca berie aj drogy a znova sa mi vyhráža. Napáda ma. Už niekoľkokrát som volala políciu, ale ho nenašli, aj keď som povedala presne miesto, kde sa nachádza.

Volala som ako anonym, pretože mám strach Ja nemám kam ísť a začína to byť neúnosné. Fajčí marihuanu aj v prítomnosti našich detí. Vyhráža sa mi a psychický má týra.

Na koho sa mám obrátiť?

Je možné, že dosiahnem zákaz styku otca s deťmi??

Je možné sa nejako dohodnúť s policajtom, aby som zostala anonym?

Ja nechcem, aby vedel, že som ho znova udala. Bojím sa, že jeho rodina mi spraví zo života peklo. Oni nie sú ochotní s tým nič robiť, aj keď som im všetko povedala.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

otázku položte prosím do právnej poradne, nakoľko mediácia nerieši spory spojené s trestným konaním.

Prajem Vám veľa šťastia a úspešné vyriešenie Vašeho sporu.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk