Môže ma manžel vyhodiť z bytu s tým, že deti zostanú u neho doma?

Zodpovedané
12. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som 11 rokov v manželstve a máme 10 ročnú dcéru a dvojročného syna. Posledné mesiace sa to celé pokazilo.

Muž je frustrovaný a za blbosti na mňa kričí. Keď to mnou nepohne, tak začne osočovať moju rodinu, mamu a sestry, že sú hlúpe a že nás mama nevedela poriadne vychovať. Podotýkam, že on má prehnané nároky.

Už nemáme ani spoločnú posteľ a sex, tak si to vynahrádza krikom a vyhadzovaním ma z bytu. Vraj som mu na nič, neprispievam do rodinného rozpočtu, nemám právo na strechu, nestarám sa, mám bordel a vyhadzuje ma z bytu. Minule ma chytil a keby sa nechytím zárubne, tak ma vyloží pred dvere.

Môže ma manžel vyhodiť z bytu s tým, že deti zostanú u neho doma?

Ďakujem

Dobrý deň,

z Vašej otázky nie je zrejmé, či byt je v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov alebo nie a preto Vám neviem dať jednoznačnú odpoveď.

V tomto prípade by som Vám odporúčala osloviť mediátora, nakoľko je možné, že vo Vašom manželstve "viazne" komunikácia na strane manžela. Žiadne manželstvo sa "nepokazí" len tak a z praxe, je vždy chyba na oboch stranách.

V rámci mediácie, či už oddelenej alebo spoločnej, je možné celý problém analyzovať a pokúsiť sa nájsť riešenie, ktoré bude vyhovovať obom stranám a prípadne celé manželstvo zachrániť. V opačnom prípade je možné prostredníctvom mediátora uzavrieť mediačnú dohodu o rozvode a vyporiadaní práv a povinností k maloletým deťom a mediačnú dohodu o vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk

Dobrý deň,

z Vašej otázky nie je zrejmé, či byt je v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov alebo nie a preto Vám neviem dať jednoznačnú odpoveď.

V tomto prípade by som Vám odporúčala osloviť mediátora, nakoľko je možné, že vo Vašom manželstve "viazne" komunikácia na strane manžela. Žiadne manželstvo sa "nepokazí" len tak a z praxe, je vždy chyba na oboch stranách.

V rámci mediácie, či už oddelenej alebo spoločnej, je možné celý problém analyzovať a pokúsiť sa nájsť riešenie, ktoré bude vyhovovať obom stranám a prípadne celé manželstvo zachrániť. V opačnom prípade je možné prostredníctvom mediátora uzavrieť mediačnú dohodu o rozvode a vyporiadaní práv a povinností k maloletým deťom a mediačnú dohodu o vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk

Dobrý deň,

z Vašej otázky nie je zrejmé, či byt je v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov alebo nie a preto Vám neviem dať jednoznačnú odpoveď.

V tomto prípade by som Vám odporúčala osloviť mediátora, nakoľko je možné, že vo Vašom manželstve "viazne" komunikácia na strane manžela. Žiadne manželstvo sa "nepokazí" len tak a z praxe, je vždy chyba na oboch stranách.

V rámci mediácie, či už oddelenej alebo spoločnej, je možné celý problém analyzovať a pokúsiť sa nájsť riešenie, ktoré bude vyhovovať obom stranám a prípadne celé manželstvo zachrániť. V opačnom prípade je možné prostredníctvom mediátora uzavrieť mediačnú dohodu o rozvode a vyporiadaní práv a povinností k maloletým deťom a mediačnú dohodu o vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk

Dobrý deň,

z Vašej otázky nie je zrejmé, či byt je v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov alebo nie a preto Vám neviem dať jednoznačnú odpoveď.

V tomto prípade by som Vám odporúčala osloviť mediátora, nakoľko je možné, že vo Vašom manželstve "viazne" komunikácia na strane manžela. Žiadne manželstvo sa "nepokazí" len tak a z praxe, je vždy chyba na oboch stranách.

V rámci mediácie, či už oddelenej alebo spoločnej, je možné celý problém analyzovať a pokúsiť sa nájsť riešenie, ktoré bude vyhovovať obom stranám a prípadne celé manželstvo zachrániť. V opačnom prípade je možné prostredníctvom mediátora uzavrieť mediačnú dohodu o rozvode a vyporiadaní práv a povinností k maloletým deťom a mediačnú dohodu o vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk

Dobrý deň,

z Vašej otázky nie je zrejmé, či byt je v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov alebo nie a preto Vám neviem dať jednoznačnú odpoveď.

V tomto prípade by som Vám odporúčala osloviť mediátora, nakoľko je možné, že vo Vašom manželstve "viazne" komunikácia na strane manžela. Žiadne manželstvo sa "nepokazí" len tak a z praxe, je vždy chyba na oboch stranách.

V rámci mediácie, či už oddelenej alebo spoločnej, je možné celý problém analyzovať a pokúsiť sa nájsť riešenie, ktoré bude vyhovovať obom stranám a prípadne celé manželstvo zachrániť. V opačnom prípade je možné prostredníctvom mediátora uzavrieť mediačnú dohodu o rozvode a vyporiadaní práv a povinností k maloletým deťom a mediačnú dohodu o vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk